logo music hub live

Music Hub Live!

W mieszczącej się w podziemiach gmachu Miasta Ogrodów sali Labirynt, będącej częścią Music Hubu, gdzie od kwietnia 2016 roku swoje działania prowadzi Dzielnica Brzmi Dobrze, niebawem pojawią się pierwsze regularne koncerty.

Jak mówią organizatorzy:

Klucz doboru zapraszanych wykonawców można kolokwialnie sprowadzić do niezwiązanych z żadną agencją muzyków/zespołów, które w polskiej rzeczywistości obecnie mogą liczyć co najwyżej na otwieranie scen na festiwalach i sloty w okolicy 14.00, zanim ktokolwiek się jeszcze na terenie festiwalu pojawi.

Przestrzeń Music Hubu na co dzień będzie wciąż otwarta dla beneficjentów DBD, a w wybrane czwartki lub piątki będą odbywać się tam koncerty, na zasadach działania klubu muzycznego. Wydarzenia planowane są co dwa tygodnie.

Sama przestrzeń jako miejsce koncertowe nie jest nowa - dawniej był tu klub Elektro, występowali tam tacy wykonawcy jak: jak Sascha Ring, bardziej znany jako Apparat, Plaid, Clark, Luke Vibert, Max Tundra, Jamie Lidell i wielu innych. Odbywały się tam również koncerty w ramach Katowice JazzArt Festiwalu, Ars Independent czy A>Festival.

Scena muzyczna w Katowicach (wyłączając muzykę poważną) obecnie dzieli się na wielkie wydarzenia spod znaku dużych festiwali, projekty tworzone pod granty i całonocne imprezy taneczne nastawione na DJ-ów. Music Hub Live! ma za zadanie tę scenę uzupełniać o rzeczy nowe, niszowe i nigdzie indziej niespotykane. 

W ramach Music Hub Live! organizatorzy planują prezentację średnio 3 zespołów/wykonawców miesięcznie. 

Pierwszy koncert odbędzie się 03.02, a wystąpią na nim laureaci DBD - Loża Masorza oraz Kopruch (czyli połowa duetu Żyjoki).

Więcej TUTAJ.

Kolejne terminy w ramach Music Hub Live! to 16.02, 03.03 i 17.03 - zapiszcie w kalendarzu i śledźcie sociale Dzielnica Brzmi Dobrze. 

Kontakt? dbd[at]miasto-ogrodow.eu