Dzieci kochają i kontemplują sztukę

Dzieci kochają i kontemplują sztukę

Coroczna akcja Future Artist na Dzień Dziecka

Akcja w przestrzeni miasta w ramach projektu Future Artist – kontemplacja sztuki

Kiedy i gdzie: 1 czerwca 2024 r. / Katowice

 

Coroczna akcja projektu Future Artist „Dzieci kochają sztukę” odbędzie się w tym roku pod hasłem „kontemplacja sztuki”. Dzięki uprzejmości firmy Visual Effect oraz Miasta Katowice, krótkie filmy artystyczne 1 czerwca pojawią się w przestrzeni miasta na telebimach i ekranach LED, a także w przestrzeni wirtualnej na stronach Katowice Miasto Ogrodów (www, Facebook, Instagram, YouTube).

Autorem tegorocznej identyfikacji projektu jest Jacek Zygmunt. Stworzona przez artystę animacja powstała z wykorzystaniem prac dzieci wykonanych podczas warsztatów twórczych prowadzonych przez Ewę Kokot.

14. edycja akcji „Dzieci kochają sztukę” ma zachęcić do uczestnictwa w kulturze i pokazać, jak dorośli mogą umożliwić dzieciom kontakt ze sztuką w różnych przestrzeniach: galeriach, muzeach, kinach i bibliotekach. Akcja podkreśla znaczenie kontemplacji, uważności na innych i kontaktu ze sztuką najwyższej próby.

„Wierzę, że przesłanie tegorocznej akcji, DZIECI KOCHAJĄ I KONTEMPLUJĄ SZTUKĘ, skłoni dorosłych do wybrania się z dziećmi na wystawę, seans filmowy czy wspólne czytanie książki. Może to być początek rozmowy i kontaktu z dzieckiem w przestrzeni piękna i wartości. Naszym marzeniem jest, aby Katowice stały się przestrzenią, gdzie sztuka tworzona przez dzieci i dla dzieci miała swoje stałe, ważne i należne jej miejsce.” – Ewa Kokot

 

Patronat honorowy: Polski Komitet Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania Przez Sztukę InSea Poland.

Współpraca: Visual-Effect / visual-effect.pl

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Powrót