dekoracja

BAJKOOPOWIADANIE I GRANIE

dla dzieci polskich i ukraińskich ze szkół podstawowych (klasy 1-3)

Опис українською мовою [pdf, файл 118 kb, документ відкриється в новому вікні].

Kiedy: 11 grudnia 2023, godz. 11.00

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów, sala koncertowa

Czas trwania: 90 min.

Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: unicef[at]miasto-ogrodow.eu

Dostępność: podczas spotkania będzie zapewniona pętla indukcyjna

W programie spotkanie z bajkoopowiadaczem (w tej roli Mateusz „Gadający” Świstak) oraz spektakl Teatru Lufcik na Korbkę „Jak wróbelek nie mógł trafić na wesele”.

Wyobraźnia to kraina absolutnie wszystkiego i wycieczki do tej krainy to absolutna frajda. Czasem potrzebny jest tylko odpowiedni przewodnik. Takim przewodnikiem mogą być książki, ale może nim też być Mateusz „Gadający” Świstak, który zabierze uczestników w świat mało znanych i bardzo nieoczywistych baśni ze wszystkich stron świata. Spotkanie to jazda bez trzymanki, która będzie świetną gimnastyką nie tylko dla mózgu, ale i całego ciała, a dzięki wielowarstwowej narracji coś dla siebie znajdą wszyscy uczestnicy. Opowie o tym, skąd wzięły się opowieści, po co ludzie opowiadali sobie historie i co w dawnych baśniach do dziś może bawić! 

Spektakl „Jak wróbelek nie mógł trafić na wesele” jest adaptacją opowiadań Hanny Łochockiej o wróbelku Elemelku połączonych w jedną wielką opowieść. To historia przygód wróbelka zmierzającego na sowie wesele. 


Działanie w ramach świetlicy polsko-ukraińskiej realizowanej w Mieście Ogrodów w ramach porozumienia Miasta Katowice z organizacją UNICEF w sprawie udzielania wsparcia dzieciom i rodzinom z Ukrainy uciekającym przed wojną.

 

unicef dla każdego dziecka / wspólnie