FUTURE ARTIST – kontemplacja sztuki

Nowy sezon! Nowy nabór!

Warsztaty twórcze dla dzieci, spotkania filozoficzne i więcej.

Idea, koordynacja, zapisy do grupy: Ewa Kokot, tel. 609687401 lub mail ewa.kokot@miasto-ogrodow.eu (Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń)

Inauguracja: 14 września, godz. 10.00

Gdzie: Pokój Sztuki Dziecka (IV piętro)

Nowy sezon projektu Future Artist, pod hasłem „kontemplacja sztuki”, zapowiada się wyjątkowo. W tym roku zapraszamy dzieci nie tylko do udziału w regularnym cyklu warsztatów twórczych, ale także do filozoficznych refleksji. Razem z filozofkami Aleksandrą Golecką i Marią Bartkowską będziemy zgłębiać, czym jest sztuka współczesna i które jej elementy zasługują na szczególną kontemplację.

Tradycyjnie, zajęcia twórcze będą połączone z oprowadzeniami po wystawach, miejskimi wycieczkami, spotkaniami z artystami oraz akcjami w przestrzeni miasta. Prace dzieci uczestniczących w projekcie będą prezentowane w Galerii Ściana Sztuki Dziecka.

Całość działań głęboko inspirowana sztuką współczesną, ma na celu rozwijanie wyobraźni i kreatywności uczestników.

------

ZAPROSZENIE W JĘZYKU PROSTYM DLA DZIECI

Nowy sezon projektu Future Artist nazywa się „kontemplacja sztuki” i zapowiada się naprawdę super!

W tym roku zapraszamy Was do wspólnej zabawy ze sztuką.

Będziemy nie tylko robić fajne prace plastyczne, ale też rozmawiać o tym, co to jest filozofia, czym jest sztuka współczesna i co w niej jest najciekawsze.

Będziecie chodzić na wystawy, zwiedzać miasto, spotykać artystów i brać udział w różnych ciekawych akcjach.

Wasze prace będą potem pokazane w Galerii Ściana Sztuki Dziecka.

Nasze zajęcia pomogą Wam rozwijać wyobraźnię i wymyślać nowe rzeczy, a także odkrywać, co jest inspirujące w nowoczesnej sztuce.

------

Prowadzące:

Ewa Kokot – edukatorka i historyczka sztuki prowadząca warsztaty twórcze.

Aleksandra Golecka – zastępczyni przewodniczącej Polskiego Towarzystwa Doradztwa Filozoficznego. Nauczycielka etyki i filozofii. Obecnie, w trakcie szkoły analizy egzystencjalnej i logoterapii. Współpracuje z Galerią Sztuki Współczesnej Esta w Gliwicach.

Maria Bartkowska – etyczka i psycholożka. Na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą w szkole podstawowej prowadząc zajęcia z etyki i pełniąc funkcję psychologa szkolnego. W trakcie kursu przygotowawczego z psychoterapii psychoanalitycznej organizowanego przez Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic Szpitala im. J. Babińskiego w Krakowie.