Zdjęcie koncertu w sali koncertowej Miasta Ogrodów

Wydarzenia

Koncerty, spektakle, kabarety i inne wydarzenia organizowane w przestrzeniach Katowice Miasto Ogrodów przez podmioty zewnętrzne.

Uwaga! Organizatorem poniższych wydarzeń nie jest Katowice Miasto Ogrodów. W razie pytań prosimy o bezpośredni kontakt z organizatorem wydarzenia (informacja/kontakt znajduje się pod każdym z wydarzeń).

 

Lanberry

Kiedy: 22 września 2023, godz. 19.00
Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów - sala koncertowa
Organizator: Ryszard Szuster RS Impresariat


Przygoda z Ogrodnikiem

Spektakl od 18. roku życia

Kiedy: 23 września 2023, godz. 16.00 (spektakl I), godz. 19.30 (spektakl II)

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala koncertowa

Bilety na spektakl Przygoda z Ogrodnikiem [link otworzy się w nowym oknie]

Organizator: Adria Art sp z o.o., ul. Grottgera 4/2, 85-227 Bydgoszcz

Uwielbiana przez widzów komedia „Przygoda z ogrodnikiem” (tyt. oryg. „Self Help”) w zupełnie nowej odsłonie. W rolach głównych ponownie Anna Mucha i Michał Sitarski.

„Przygoda z ogrodnikiem” to spektakl o małżeństwie Dzikich. Oboje marzyli o karierze aktorskiej, jednak nie poszło im ona najlepiej. Znacznie więcej sukcesów niż na scenie osiągają w biznesie – radząc innym, jak żyć! I chociaż jako specjaliści od samorozwoju świetnie się sprawdzają, to prywatnie dogadują się coraz gorzej.

Jak eksperci od dobrych rad poradzą sobie z kryzysem we własnym związku? Jak długim cieniem na ich relacji położy się tytułowa przygoda z ogrodnikiem? Kim jest Andrew i co zrobić z trupem w szafie?

Wszystkiego dowiecie się podczas spektaklu!

Obsada:
Anna Mucha (Cindy Dzika)
Katarzyna Cichopek/Magdalena Smalara (Bernice)
Anna Korcz (Ruby) /Jakub Wons (Rubens)
Michał Sitarski (Hal Dziki)
Bogdan Kalus (Inspektor Snow)
Mariusz Zaniewski/Kuba Wons (Jeremy Cash)

Scenariusz: Norm Foster
Oryginalny przekład i reżyseria: Mirosław Połatyński
Kostiumy: Krystian Szymczak
Scenografia: Marcello Sora

 


The best of Ennio Morricone - koncert muzyki filmowej z udziałem orkiestry, chóru i solistów

Kiedy: 2 października 2023, godz. 19.00

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów - sala koncertowa

Bilety do nabycia na kupbilecik.pl. Goingapp.pl

The best of Ennio Morricone – bilety na Kupbilecik [link otworzy się w nowym oknie]
The best of Ennio Morricone – bilety na Goingapp [link otworzy się w nowym oknie]

Organizator: Agencja Artystyczna PRO MUSICA Sp. z o.o.; promusica@promusica.pl, tel. 71 337 32 08

Orkiestra, chór i soliści w najbardziej znanych kompozycjach mistrza muzyki filmowej!
Muzyka Ennio Morricone przez lata zyskiwała popularność i całe rzesze wiernych fanów. Współpracował z największymi reżyserami współczesnego kina, do których należą: Quentin Tarantino, Brian De Palma, Sergio Leone. W swoim dorobku ma kompozycje do ponad 500 filmów, które przyniosły mu nagrody Oscara i Złotych Globów.

Niezapomniane widowisko multimedialne

Orkiestra, chór i soliści wystąpią pod batutą Marcina Wolniewskiego. Na koncercie nie zabraknie również popisu Człowieka z harmonijką. Wspaniałej muzyce towarzyszyć będą obrazy przywołujące najbardziej znane kadry filmowe, zmieniając zwykły koncert w niezapomniane widowisko multimedialne!

Projekt od 2018 roku odnosi ogromne międzynarodowe sukcesy zdobywając uznanie publiczności w najbardziej znanych salach koncertowych Europy, m. in. Filharmonii Berlińskiej, Royal Danish Theater w Kopenhadze, Kulturpalast w Dreźnie.

Link do wydarzenia na Fb The best of Ennio Morricone [link otworzy się w nowym oknie]
Link do youtube The best of Ennio Morricone [link otworzy się w nowym oknie]


Wszystkie Drogi Prowadzą do Rzymu

Kiedy: 6 października 2023 godz. 19.00

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów - sala koncertowa

Bilety na Wszystkie Drogi Prowadzą do Rzymu [link otworzy się w nowym oknie] 

Organizator: AGENCJA BRUSSA Jarosław Brussa 

Wiadomo, że najpiękniejsza jest muzyka włoska – nie tylko opery Gioacchina Rossiniego, Giuseppe Verdiego czy Giacoma Pucciniego, ale też utwory z repertuaru Adriana Celentano, Al Bano, Andrei Bocellego, Drupiego (a to zaledwie początek alfabetu!). Muzyka włoska to także Festiwal w San Remo, którego złoty okres przypadł na lata 60. i 70., zaś niejedna gwiazda rozbłysła na tamtejszym niebie, rozpoczynając swoją karierę na brzegu Morza Śródziemnego: Toto Cutugno, zespół Il Volo... No ale czyż można się dziwić, że takie melodie powstają pod słońcem Toskanii, na falach laguny weneckiej, w cieniu Colosseum, pośród zaułków Neapolu? I my też chcemy zaprosić Państwa na ten magiczny wieczór z muzyką powstającą od Turynu do Sycylii, skąpany w śpiewności języka włoskiego, z udziałem zagranicznych wokalistów – odtworzymy tam razem atmosferę najsłynniejszych koncertów w San Remo. Pomogą w tym przeboje takie jak „Quando, quando", „Felicità", „Miserere", „Parole, parole", z których większość opowiada o miłości, bo wiadomo – jak piosenka włoska, to „Grande amore" (ten utwór też zabrzmi podczas naszego koncertu). A zatem – startujemy do Italii!


Metallica&Symphony by SCREAM INC.

Kiedy: 7 października 2023, godz. 18.00

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów - sala koncertowa

Bilety na Metallica&Symphony by SCREAM INC. [link otworzy się w nowym oknie] 

Organizator: AGENCJA BRUSSA Jarosław Brussa 

Niezapomniana muzyczna podróż, podczas której zatracicie się w dźwiękach legendarnego zespołu Metallica! Doświadczycie wyjątkowego koncertu, w którym zespół Scream Inc. wraz z ukraińską orkiestrą symfoniczną przedstawią symfoniczne wersje największych hitów zespołu, uwiecznione na niezapomnianej płycie S&M z 1999 roku. Aranżacje utworów przygotował nie kto inny, jak Michael Kamen - słynny kompozytor muzyki filmowej oraz Andriy Liutyi, perkusista zespołu.

Scream Inc. to jeden z najwybitniejszych tribute bandów zespołu Metallica na świecie, a ich koncerty to prawdziwe muzyczne spektakle, które już na stałe wpisały się w historię rocka. Od początku swojej działalności zespół zagrał ponad tysiąc koncertów w Europie, w tym w takich krajach jak Niemcy, Austria, Czechy, Estonia, Grecja, Holandia, Portugalia, Hiszpania, Polska i Ukraina, wyprzedając sale koncertowe.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji! Zarezerwujcie bilety już teraz, aby móc uczestniczyć w wydarzeniu, które z pewnością zrobi na Was niezapomniane wrażenie!


Sławek Uniatowski – The Best of Wodecki, Zaucha, Sinatra

Kiedy: 14 października 2023, godz. 16.30

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów - sala koncertowa

Bilety do nabycia na ebilet.pl, eventim.pl, kupbilecik.pl. biletyna.pl

Sławek Uniatowski – bilety na ebilet.pl [link otworzy się w nowym oknie] 

The Best of, czyli wyjątkowy koncert z autorskimi utworami Sławka Uniatowskiego oraz jego największych idoli: Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy i Franka Sinatry. 

Podczas koncertu nie zabraknie największych przebojów gwiazd, jak: „Zacznij od Bacha” czy „5 rano”. Wyjątkowe aranżacje, ciepły barytonowy głos, klimat i atmosfera koncertu sprawią, że ten wieczór na długo pozostanie w Państwa pamięci.

Sławek Uniatowski - wokalista, kompozytor, autor tekstów, multiinstrumentalista. Urodził się 11 maja 1984 roku w Toruniu. Już jako pięciolatek rozpoczął przygodę z instrumentami klawiszowymi. Jako nastolatek zaczął komponować i pisać teksty piosenek, współtworzył toruński zespół Kije, w którym komponował oraz grał na syntezatorach. Pod koniec 2008 roku założył zespół Uniatowski Project. Uniatowski jako jedyny wokalista z Polski miał przyjemność wystąpić na jednej scenie u boku największego amerykańskiego producenta muzycznego – Davida Fostera, współpracującego z Whitney Houston, Céline Dion czy Michaelem Bublé. Ma na swoim koncie również współpracę z takimi gwiazdami jak Zbigniew Wodecki, Kayah, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Kuba Badach, Ania Rusowicz, Organek, Jacek Cygan oraz producentami muzycznymi z całego świata. Koncertował w kraju i za granicą z big bandami wykonując repertuar Franka Sinatry, Tony’ego Bennetta, Nat „King” Cole’a, Cheta Bakera czy Elli Fitzgerald. Oficjalna premiera debiutanckiej płyty Sławka Uniatowskiego odbyła się 20 kwietnia 2018 roku. Uniatowski „Metamorphosis” to zbiór 13 kompozycji Sławka Uniatowskiego, do których teksty napisał sam artysta oraz zaproszeni do współpracy: Tomasz Organek, Janusz Onufrowicz oraz Michał Zabłocki.

23 maja 2018 roku ukazał się album „Dobrze, że jesteś” Zbigniewa Wodeckiego, na którym Uniatowski śpiewa utwór „Nie ma jak Bacharach” na podstawie linii melodycznej wymyślonej przez Wodeckiego. Artysta obecnie pracuje nad swoim najnowszym albumem "Wielki Błękit".

Facebook.com/SlawekUniatowski [link otworzy się w nowym oknie]

Strona domowa Sławka Uniatowskiego [link otworzy się w nowym oknie]

Wydarzenie FB: Sławek Uniatowski – The Best of Wodecki, Zaucha, Sinatra [link otworzy się w nowym oknie]


„Berek, czyli upiór w moherze”

Kiedy: 15 października 2023, godz. 16.00 i 19.00

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala koncertowa

Organizator: Adria Art sp z o.o., ul. Grottgera 4/2, 85-227 Bydgoszcz

Więcej informacji o Berku na stronie Adrii [link otworzy się w nowym oknie]

Zwariowana komedia o pokonywaniu różnic i wzajemnym zrozumieniu. Jak potoczą się losy nietypowych sąsiadów – staroświeckiej Anny i młodego Pawła, mieszczańskiego geja? Zobacz na żywo wyjątkową historię w nadchodzącym sezonie teatralnym! 

Pani Anna tak żarliwie angażuje się w życie swojej córki, że ta odwraca się od niej. Rozczarowana bohaterka za wszystko obwinia swojego sąsiada – Pawła, w którym upatruje przyczynę wszystkich jej problemów. Zwariowana karuzela zdarzeń sprawi, że bohaterowie zmienią swoje podejście do świata i siebie nawzajem. W rolach głównych wystąpią Ewa Kasprzyk i Antoni Pawlicki.

„Berek, czyli upiór w moherze” to inteligentna i bawiąca do łez historia na podstawie książki Marcina Szczygielskiego pt. „Berek”.  Sztuka po kilku latach wraca na afisz teatralny. Szacuje się, że spektakl został wystawiony już ponad 1000 razy! 

Anna i Paweł występują również w spektaklu komediowym „Berek, czyli upiór w moherze 2”, która opowiada o innym rozdziale w życiu bohaterów.

 „Berek, czyli upiór w moherze” w teatrze
W nadchodzącym sezonie teatralnym „Berek, czyli upiór w moherze” zostanie wystawiony na deskach wielu scen w całej Polsce. Sprawdź repertuar teatralny i zarezerwuj bilety!

Obsada:
Ewa Kasprzyk
Joanna Jarmołowicz
Antoni Pawlicki
Lesław Żurek / Kamil Kula

Reżyseria: Ewa Kasprzyk
Scenografia: Maciej Chojnacki
Kostiumy i fotografie: Grażyna Gudejko


ABBA I INNI Symfonicznie

Kiedy: 20 października 2023, godz. 19.00

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów - sala koncertowa

Bilety na ABBA I INNI Symfonicznie [link otworzy się w nowym oknie]  

Organizator: AGENCJA BRUSSA Jarosław Brussa 

Niewiele zespołów może się pochwalić faktem, że stało się symbolem muzycznym całej dekady, było głównym towarem eksportowym swojego kraju oraz że na podstawie jego muzyki napisano musical, który potem doczekał się ekranizacji. A to wszystko stało się udziałem czwórki skandynawskich wykonawców: nie wyobrażamy sobie lat '70 bez "Waterloo", "Honey, Honey", "Money, Money, "Money", tak jak nie wyobrażamy sobie Szwecji bez ABBY, zaś film "Mamma mia!" był wydarzeniem w roku 2008. Wszyscy, którzy bawili się przy muzyce zespołu Boney-M czy Modern Talking, również odnajdą się znakomicie w atmosferze naszego koncertu: obiecujemy uśmiech i wzruszenie, powrót wspomnień i świetną zabawę dzisiaj, bo przecież "szczęściem jest pozostać bliskimi sobie jak dzieci", jak głosi piosenka "Felicità" - największy przebój duetu Al Bano i Romina Power, którego muzyka także zabrzmi podczas tego niezwykłego wieczoru...Na scenie chór, balet, orkiestra i soliści!


Another Pink Floyd i Marek Raduli

Kiedy: 21 października 2023, godz. 18.30 (drzwi), godz. 19.00 (koncert) 

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala koncertowa

Bilety do nabycia na Ebilet.pl, Eventim.pl, Kupbilecik.pl Ticketmaster.pl.

Organizator: Fantom Media, 48 501 665 110, michal[at]fantommedia.pl

Największe przeboje Pink Floyd na żywo!

Zespół Another Pink Floyd uznawany jest za jeden z najlepszych zespołów grających muzykę Floydów na żywo. Na katowicki koncert zaproszenie przyjął i wraz z muzykami Another gościnnie wystąpi Marek Raduli – bezdyskusyjnie najpiękniej brzmiący gitarzysta w Polsce, występujący w takich zespołach jak Budka Suflera, Bajm, Banda i Wanda

Zespół zapowiada wspaniałe widowisko inspirowane trasą koncertową P.U.L.S.E. z 1994r.
Klimat, emocje doskonała gra starannie zaprojektowanych świateł i wizualizacji przeniesie wszystkich widzów w świat Pink Floyd którego nie można zaznać słuchając jedynie płyt.
„Pulse”. Była to jedna z najbardziej spektakularnych i najbardziej zaawansowanych technologicznie tras koncertowych połowy lat dziewięćdziesiątych. Podczas koncertu zespół Another postara się odwzorować klimat i atmosferę tego widowiska, oczywiście z zachowaniem skali i możliwości na jakie pozwala miejsce występu. Podczas koncertu pojawią się również wszystkie charakterystyczne elementy takie jak: potężny ekran w kształcie koła z ruchomymi lampami na okręgu i efekty laserowe. Odtworzona zostanie niemal cała lista utworów, która pojawiła się na trasie “Pulse”.

Usłyszymy koncertowe wersje najsłynniejszych utworów Pink Floyd zagrane na żywo: „Shine On You Crazy Diamond”, „Wish You Were Here” , „Another Brick in The Wall”, „Sorrow, What Do You Want From Me” czy „High Hopes”  a także wszystkie utwory z albumu Dark Side of The Moon.

Zobacz trailer [YouTube, link otworzy się w nowym oknie]
Facebook: @AnotherPinkFloyd [link otworzy się w nowym oknie]


Igor Kwiatkowski – tylko śmiech nas ocali

Kiedy:  27 października 2023, godz. 19.00

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów - sala koncertowa

Bilety na KupBilecik.pl. , Biletyna.pl.

Organizator: Ryszard Szuster RS Impresariat


Narodowy Balet Gruzji – Sukhishvili

Kiedy: 28 października 2023 godz. 19.00

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala koncertowa

Bilety na Narodowy Balet Gruzji [link otworzy się w nowym oknie]

Organizator: Owacja Sp. z. o.o. Ul. Juliusza Słowackiego 9, skrytka 78. 58-300 Wałbrzych, tel.  727417338

Ich występ obejrzało ponad 90 mln widzów. Każdego roku czekają na nich w różnych krajach świata. Nazywają ich HURAGANEM NA SCENIE, DUCHEM WIDOWISKA, UNIKALNYM FENOMENEM, ÓSMYM CUDEM ŚWIATA! TAK POTRAFIĄ TYLKO ONI! Poczuj moc pozytywnych emocji ! Podaruj RADOŚĆ! 100 tancerzy i 2500 kostiumów. Niesamowita orkiestra i unikatowe instrumenty muzyczne. Oni mają wpływ na światową modę, o nich kręcą filmy i piszą książki.
ICH TANIEC RZUCA WYZWANIE PRAWOM GRAWITACJI! TO ŚWIĘTO zapamiętasz na ZAWSZE!

 


Muzyka zespołu Metallica Symfonicznie

Kiedy: 29 października 2023, godz. 19.30

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów - sala koncertowa

W roku 2023 na kolejne koncerty powróci do Polski wyjątkowy projekt – pod szyldem “Muzyka zespołu Metallica symfonicznie” wystąpi jeden z najlepszych coverbandów Metallica na świecie. W skład projektu wchodzi czteroosobowy zespół oraz orkiestra symfoniczna ‘Orion’. Na koncertach usłyszymy największe przeboje Metallica w symfonicznych aranżacjach wykonanych tak jak na słynnej płycie “Metallica S&M”.

To blisko dwie godziny klasyki rocka/metalu w niezwykłym wydaniu!
Po doskonale przyjętych trzech trasach koncertowych, projekt wystąpi w 2023 roku na kilkunastu koncertach w całej Polsce

Organizatorem trasy jest Piosenka Plus oraz Fantom Media.

Bilety do nabycia na eventim.pl, ebilet.pl, ticketmaster, kupbilecik

Organizator: Piosenka Plus, Anna Baszczok +48 505 505 285, anna@piosenka-plus.com 


Dużo kobiet, bo aż trzy

Kiedy: 30 października 2023, godz. 19.00

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala koncertowa

Organizator: Adria Art sp z o.o., ul. Grottgera 4/2, 85-227 Bydgoszcz

Więcej informacji o Dużo kobiet na stronie Adrii [link otworzy się w nowym oknie]

Słynny program muzyczno-kabaretowy, którego gospodarzem jest Artur Andrus, ponownie zagości w polskich miastach. „Dużo kobiet , bo aż trzy” to podróż po najpiękniejszych wspomnieniach, które wciąż bawią do łez.

Pomysł wspólnego spotkania na scenie pojawił się wiele lat temu. Do współpracy zaproszone zostały trzy niezwykłe kobiety, w różny sposób związane z kabaretem: Maria Czubaszek, Magda Umer i Hanna Śleszyńska. Artyści śpiewali razem i osobno, rozmawiali, opowiadali, bawili. 

Niestety, nie ma już z nami Marysi, dlatego część wieczoru będzie jej poświęcona, nadal będzie z nami we wspomnieniach, anegdotach, opowieściach, nadal będzie nas rozbawiać, ale może też i trochę wzruszać.

Zapraszamy na muzyczno-kabaretowy recital z Magdą Umer, Hanną Śleszyńską i gościnnym udziałem Joanny Kołaczkowskiej z Kabaretu Hrabi. Wieczór poprowadzi Artur Andrus.
Sprawdź nasz repertuar i zarezerwuj bilety na najciekawsze koncerty i recitale.

WYKONAWCY:
Magda Umer
Hanna Śleszyńska
Artur Andrus
Joanna Kołaczkowska
Wojciech Borkowski
Wojciech Kaleta
Wojciech Stec
Łukasz Borowiecki


Aleja Rocka Symfonicznie

Kiedy: 4 listopada 2023, godz. 18.00

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów - sala koncertowa

Bilety na Aleja Rocka Symfonicznie [link otworzy się w nowym oknie]  

Organizator: AGENCJA BRUSSA Jarosław Brussa 

Międzynarodowe przedstawienie, które zgromadziło na jednej scenie orkiestrę symfoniczną, solistów, chór i tancerzy z Ukrainy oraz polski zespół rockowy Żuki, który obchodzi swój jubileusz – 35 LAT RAZEM na scenie!!!

Oto muzyka – aleja największych rockowych przebojów – nie tylko zabrzmi, ale przemieni się w spektakl do oglądania.

Każdy z widzów będzie miał możliwość włączenia się w ten niezwykły performance – unosząc się na rockowej fali świetlnej i dźwiękowej, zanurzy się w oceanie muzyki.. Tak jak szybko zmieniają się światła na scenie, tak będą przed nami migotać, błyszczeć i rozświetlać się emocje, wrażenia, uczucia. Wszyscy widzowie staną się uczestnikami niesamowitego show z nowoczesnymi wizualnymi i świetlnymi efektami specjalnymi. A zatem start, odpalamy reflektory i włączamy mikrofony – czas na naładowanie energią!


Grzegorz Dolniak LIFEHACK

Kiedy: 7 listopada 2023

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala koncertowa

Grzegorz Dolniak wraca w najnowszym programie pt. „Lifehack”! Jeden z najbardziej ekspresyjnych komików w Polsce ponownie zabiera nas w podróż po swoich odjechanych życiowych obserwacjach. Przyjdź i sprawdź jak Lifehack wciąga bez reszty!

Bilety na Lifehack na kupbilecik.pl
Bilety na Lifehack na biletyna.pl 

Organizator: Agencja Artystyczna Paradoks, ag.art.paradoks[at]op.pl


Inteligenci

Kiedy: 11 listopada 2023, godz. 16.00 i 18.15

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala koncertowa

Organizator: Adria Art sp z o.o., ul. Grottgera 4/2, 85-227 Bydgoszcz

Więcej informacji o spektaklu Inteligenci na stronie Adrii [link otworzy się w nowym oknie]

Inteligenci to komedia teatralna w gwiazdorskiej obsadzie, która w prosty, a zarazem prowokujący do myślenia sposób zadaje trudne pytania. Czy mimo różnic w poglądach i sposobie życia współczesna rodzina może się porozumieć?

Anna (Izabela Kuna) i Szczepan (Wojciech Malajkat) tworzą na pozór zgrane małżeństwo reprezentujące polską inteligencję. Pewnego dnia dowiadują się, że ich starszy syn jest zamieszany w pobicie czarnoskórego kolegi. To zdarzenie zaburza rodzinną harmonię, ujawnia sekrety i prowokuje rozmowy, które na zawsze zmienią dotychczasowe życie bohaterów.
„Inteligenci” w uniwersalny sposób pokazuje losy rodziny i porusza problemy, jakie spotykają nas wszystkich. Stereotypy i etykiety, które znamy z mediów („prawak”, „lewak”, „narodowiec”, „feministka”) mocno wpływają na nasze życie i nie tak łatwo się ich pozbyć. A co najgorsze – utrudniają nam rozmowy nawet z najbliższymi.

„Inteligenci” – komedia teatralna 2022
Izabela Kuna, Wojciech Malajkat i Agata Kulesza tworzą w sztuce „Inteligenci” wyjątkowe role. Dzięki temu od samego początku wciągają nas w historię pełną emocji i humoru. Ten znakomity spektakl będziecie mogli zobaczyć w wielu miastach w całej Polsce. Polecamy zapoznać się z aktualnym repertuarem wydarzeń teatralnych, aby zawsze wiedzieć, co gramy w Waszej okolicy.

Autor: Marek Modzelewski
Reżyseria: Wojciech Malajkat
Scenografia: Wojciech Stefaniak

Obsada:
Agata Kulesza/Magdalena Stużyńska
Izabela Kuna/Anita Sokołowska
Wojciech Malajkat
Maciej Łączyński/Maciej M. Tomaszewski (II rok Wydziału Aktorskiego AT w Warszawie, debiut teatralny)

Produkcja: Katarzyna Fukacz i Damian Słonina (Tito Productions)


HAEVN. HELLO POLAND. EUROPE TOUR 2023

Kiedy: 15 listopada 2023, godz. 19.30

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala koncertowa

HAEVN – Zakochasz się od pierwszego usłyszenia

Miliony fanów na całym świecie jest już urzeczonych ich magicznym „dreampopem”, w którym muzyka pop harmonijnie łączy się z ilustracjami zamkniętymi w muzyce filmowej. Ciepły i kojący głos Marijna oraz emocjonalna muzyka stworzona przez Jorrita budują magiczny spektakl, który sprawi, że zapomnisz o problemach i zanurzysz się w muzykę dotykającą najczulszych strun emocji.

Wyobraź sobie, że jesteś nad morzem. Ostatnie promienie zachodzącego słońca odbijają się w wodzie. Otacza Cię jedynie delikatny i rytmiczny szum fal. Wiatr delikatnie głaszcze Twoją twarz. Oddychasz spokojnie, głęboko. Zamykasz oczy. 

Tęsknisz za takimi chwilami?

HAEVN zabierze Cię w takie miejsca podczas swojego koncertu.

Wreszcie HAEVN spełniają marzenie swoich fanów w Polsce!

Organizator: Agencja Artystyczna Pro Musica, www.promusica.pl e-mail promusica[at]promusica.pl, tel. 71 337 32 08.

Bilety dostępne na goingapp.pl [Link otworzy się w nowym oknie]  


10 Tenorów

Kiedy: 17 listopada 2023, godz. 19.00

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów - sala koncertowa

Bilety na 10 Tenorów [link otworzy się w nowym oknie] 

Organizator: AGENCJA BRUSSA Jarosław Brussa 

To trzeba zobaczyć i usłyszeć:
10 różnych indywidualności twórczych,
10 temperamentów,
10 odcieni tego jednego, najwspanialszego męskiego głosu, jakim jest tenor.

W zupełnie nowym repertuarze, pozwalającym jeszcze szerzej ujawnić ich talenty, nasza tenorowa dziesiątka przypomni wszystkim, że najważniejsze są te dni, których jeszcze nie znamy, oraz że nie liczą godzin i lat. Napotkanej dziewczynie potrafią rzucić bukiet nut z okrzykiem "Bella ciao" albo "Sex bomb". Nie ma dla nich granic stylów i gatunków muzycznych, ani nawet granic państwowych: śpiewają o Walencji, Ukrainie, a jedna z piosenek nazywa się po prostu "Świat" - ale nie trzeba krzyczeć ze zdziwienia "Nie może być!", bowiem ...to tytuł innego z ich utworów. Nic dziwnego, że na koniec śpiewają o sobie "We Are The Champions!".


Muzyka zespołu Queen Symfonicznie

Kiedy: 18 listopada 2023, godz. 19.30

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala koncertowa

Niezwykłe koncerty łączące nieśmiertelną muzykę zespołu QUEEN z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna już od 10 lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy QUEEN SYMFONICZNIE to absolutny fenomen – zaplanowany pierwotnie jednorazowy występ przerodził się w wielką trasę koncertową w największych salach w kraju. Na blisko 300 dotychczasowych koncertach pojawiło się ponad 200000 widzów, a każdy występ fani Queen wypełniają do ostatniego miejsca. Muzycy Alla Vienna w mniejszym składzie wystąpili także na premierze filmu “Bohemian Rhapsody” w listopadzie 2018.

To dwugodzinny spektakl podzielony na dwie części, z najwspanialszymi kompozycjami Queen. Finał występu uświetni także występ solisty wcielającego się w rolę Freddiego Mercury’ego. Zespół wystąpi z najnowszym programem, do którego włączono nowe utwory w wyjątkowych aranżacjach na 10 instrumentów. W drugiej części wystąpi również gitarzysta solowy Darek Wawrzyniak.

Cztery ubiegłe lata to pasmo sukcesów projektu Queen Symfonicznie – większość koncertów, które odbyły się w latach 2015-2019 zostały wyprzedane do ostatniego miejsca. Często muzycy występują dwukrotnie w danej sali, tak było w wypełnionej dwa razy po brzegi Filharmonii Ślaskiej, Szczecińskiej, Wrocławskiej, Łódzkiej, Bałtyckiej a także w Filharmonii Narodowej. Dotychczas na blisko 200 koncertach pojawiło się prawie 150000 widzów, a projekt wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Organizatorem trasy jest Piosenka Plus oraz Fantom Media.

Bilety do nabycia na eventim.pl, ebilet.pl, ticketmaster, kupbilecik
 
Organizator: Piosenka Plus, Anna Baszczok +48 505 505 285, anna[at]piosenka-plus.com
info[at]piosenka-plus.com, www.piosenka-plus.com


Ludzie inteligentni

Kiedy: 19 listopada 2023, godz. 19.00

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala koncertowa

Organizator: Adria Art sp z o.o., ul. Grottgera 4/2, 85-227 Bydgoszcz

Więcej informacji o spektaklu Ludzie inteligentni na stronie Adrii [link otworzy się w nowym oknie]

To spektakl o tym, że nie ma nudnych związków – są tylko mało kreatywni partnerzy. A kto kocha, ten błądzi…

Faza dojrzałej harmonii nie zadowala ludzi inteligentnych. Dlatego gdy tylko w ich relacjach zaczyna panować spokój, bohaterowie komedii szukają sposobu na zmianę sytuacji. David podejmuje decyzję o rozstaniu ze swoją długoletnią partnerką Chloe. Brak sprzeciwu z jej strony zupełnie go zaskakuje. Ich przyjaciele oraz ich partnerki mnożą teorie i domysły. Może ona go zdradza – sugerują kumple. Może oni wszyscy zdradzają – zastanawiają się w trakcie babskich wieczorów przyjaciółki. 

Trzy pary prowadzą rodzaj gry i, jak w reakcji łańcuchowej, kryzys jednego związku wywołuje kolejny. Mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus... A nas jak zwykle będą śmieszyć do łez nieudolne próby odkrywania tych obcych sobie planet. 

Twórcy teatralnych hitów „Boeing, Boeing” oraz „Imię” zapraszają na kolejną przebojową komedię w gwiazdorskiej obsadzie.

Obsada:
Renata Dancewicz
Iza Kuna / Maria Seweryn / Agata Pruchniewska
Magdalena Stużyńska / Monika Dryl / Paulina Holtz
Mariusz Witkowski / Szymon Bobrowski
Rafał Królikowski / Adam Krawczuk
Bartłomiej Topa / Olaf Lubaszenko / Piotr Borowski / Jakub Przebindowski

Autor przekładu: Irma Helt
Reżyseria: Olaf Lubaszenko
Scenografia: Justyna Woźniak
Kostiumy: Tomasz Jacyków
Muzyka: Szymon Wysocki

Produkcja: Tito Productions – Katarzyna Fukacz, Damian Słonina

Czas trwania: 80 minut bez przerwy

 


Jazzboy Records zaprasza na trasę koncertową: Kortez

Kiedy: 9 grudnia 2023, godz. 20.00

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów - sala koncertowa

Organizator: Maestrovip


Varius Manx & Kasia Stankiewicz – 90., to się nie powtórzy

Kiedy: 12 grudnia 2023, godz. 19.00

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala koncertowa

Organizator: Adria Art sp z o.o., ul. Grottgera 4/2, 85-227 Bydgoszcz

Więcej informacji o koncercie Varius Manx & Kasia Stankiewicz na stronie Adrii [link otworzy się w nowym oknie]

Lata 90. to fantastyczny czas dla muzyki. Dziewiczy wówczas teren zapełniony został pięknymi piosenkami, które zagościły w naszych duszach. Pod wpływem tych melodii uwalniają się dawno schowane emocje, nasiąknięte beztroską, młodzieńczością i najlepszymi wspomnieniami.

Varius Manx króluje na polskich parkietach od lat 90. Wszyscy tańczyliśmy w tamtym czasie do takich piosenek jak „Ruchome piaski”, „Kiedy mnie malujesz” czy „Wolne ptaki”.

Po świętowaniu swojego jubileuszu 30-lecia zespół postanowił zebrać esencję swojej twórczości i przenieść nas z powrotem do lat 90. Podczas koncertów czekają na nas niesamowite niespodzianki i doznania.

Zarezerwuj bilet na koncerty Varius Manx, bo „to się nie powtórzy”!


Michał Bajor „No a ja?”

Kiedy: 16 grudnia 2023

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala koncertowa

Bilety na koncert Michała Bajora dostępne na Unikultura.pl [link otworzy się w nowym oknie] oraz dodatkowo na: ebilet.pl, kupbilecik.pl, biletyna.pl oraz stacjonarnie w salonach Empik (bilety w na dodatkowych portalach w sprzedaży wkrótce).

Organizator: Fundacja Unikultura

Michał Bajor – „No, a ja?”, to kolejna płyta artysty, jego nowe muzyczne i tekstowe wyzwania. Pomysłem było nagranie jeszcze raz, w nowych aranżacjach, piosenek, które śpiewał dawno, a o których przypomnienie prosiła przez lata jego publiczność. Na krążku znaleźć się też miała jedna piosenka z muzyką Michała. 

W rezultacie Michał Bajor skomponował aż pięć utworów! Pierwszy raz wystąpił też w roli autora tekstów – trzy piosenki wyszły spod jego pióra. Dodatkowo stworzył muzykę do tekstu Wojciecha Młynarskiego oraz kompozycję, do której z kolei słowa napisał dla niego Artur Andrus. Na krążku są wspaniali goście: w duetach z Michałem zaśpiewały Irena Santor i Kayah. Artyście towarzyszą również Grupa MoCarta i Chór Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie oraz wspaniali muzycy, współpracujący z nim od lat. 

Zapraszamy na koncert pełen i wspomnień, i autorskich nowości.


Paweł Domagała – Narnia Tour

Kiedy: 17 grudnia 2023, godz. 18.00

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala koncertowa

Organizator: Adria Art sp z o.o., ul. Grottgera 4/2, 85-227 Bydgoszcz

Więcej informacji o Narnia Tour na stronie Adrii [link otworzy się w nowym oknie]

W 2023 roku Paweł Domagała kontynuuje trasę koncertową „Narnia Tour”, aby utwory z nowego albumu miały szansę dotrzeć do odbiorców w całej Polsce.

18 listopada 2022 roku odbyła się premiera płyty Pawła Domagały pt. „Narnia”, nawiązującej do „Opowieści z Narnii” C. S. Lewisa. Z tej okazji artysta wyruszył w wielką trasę koncertową. Paweł Domagała z zespołem odwiedził 16 miast i zagrał w wypełnionych po brzegi najpiękniejszych salach koncertowych w całej Polsce. Nowe piosenki, które dojrzewały w studiu nagraniowym pod czujnym okiem Łukasza Borowieckiego, nabrały już pełni życia w oprawie koncertowej, wsparte energią widowni.

„Narnia” jest czwartym albumem Pawła Domagały. Krążek poprzedziły trzy single: „Łe Łe” oraz „Dzieci u dziadków” i „Po co ten krzyk”. Artysta zaprosił do współpracy Łukasza Borowieckiego, który współtworzył muzykę w „Narnii”. Wcześniejsze płyty artysty: „Opowiem Ci o mnie” i „1984” pokryły się platyną, natomiast album pt. „Wracaj” pokrył się złotem. 

Nowa płyta to bardzo osobista podróż, będąca rodzajem pamiętnika. Artysta podkreśla, że album jest „o szukaniu w sobie takiego miejsca, które jest tylko nasze i do którego uciekamy, gdy jest nam źle”. To opowieść pełna wiary w to, że każdy z nas ma w sobie tytułową „Narnię”, w której może rządzić dobro. Jak mówi sam autor: „To na pewno dla mnie płyta najbardziej osobista i najbardziej terapeutyczna. Płyta, która mnie w jakimś sensie uratowała, bo praca nad »Narnią« była równocześnie pracą nad sobą” – opowiada wokalista.

Paweł Domagała zagra dla nas magiczne koncerty na trasie „Narnia Tour”. To wyjątkowa okazja, by usłyszeć artystę w nowym repertuarze i poczuć energię nowych piosenek na żywo. Bilety na koncerty Pawła Domagały i innych gwiazd polskiej sceny muzycznej są dostępne w naszym repertuarze.


Koncert WINTER SONGS – największe świąteczne przeboje

Kiedy: 19 grudnia 2023, godz. 17.30 i 20.15 

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala koncertowa

Informacje dostępne TUTAJ.

Bilety dostępne TUTAJ.

Bilety grupowe - powyżej 20 miejsc - tylko firmy i instytucje: bilety[at]musiceverywhere.pl

Kiedy na dworze siarczysty mróz, rozgrzejcie się przy radosnych dźwiękach, dzięki którym nie tylko przedłużycie świąteczne chwile, ale też rozbudzicie apetyt na karnawałowe szaleństwo. Wokaliści Music Everywhere, soliści Nick Sinckler i Kasia Dereń, niesamowity band, i skrzypce elektryczne, sprawią, że dobrze znane nam „Let It Snow”, „Last Christmas” czy „Jingle Bell Rock” wybrzmią z prawdziwą mocą, jak nigdy dotąd. Z pewnością zaskoczą Was zupełnie nowe aranżacje ponadczasowych hitów, takich jak „Jingle Bells” Franka Sinatry czy „Happy Xmas” Johna Lennona. Nie zabraknie również przytulnych i nastrojowych piosenek „Mary, Did You Know”, „Oh, Holy Night” i najbardziej znanej kolędy „Silent Night”. Szczyptę tajemniczości dodadzą „O Come, O Come Emmanuel” i „Away in a Manger”, po których czeka Was prawdziwy wybuch radości podczas „Joy to the World”, „Hark! The Herald” i wielu innych świątecznych przebojów. Wśród światowych hitów będzie też czas na muzyczną niespodziankę z naszej rodzimej tradycji, którą szykujemy dla Was specjalnie na tę okazję! 

Pozwólcie sobie na chwilę odpoczynku i przeżycie tego magicznego czasu w ciepłej i radosnej atmosferze.

Organizator: Music Everywhere (strona www dostęp TUTAJ

***

MUSIC EVERYWHERE
Zapraszani do współpracy z czołowymi polskimi artystami podczas ogólnopolskich tras koncertowych. Stawali na scenie u boku Steczkowskiej, Piasecznego, Cugowskiego, Wyszkoni, Moś, Herbuta, Mlynkovej, Cerekwickiej, Niemen, Tomsona i Barona i wielu innych. Uczestniczą w realizacji największych projektów telewizyjnych i radiowych. Muzykują w kraju i zagranicą, zdobywając pierwsze miejsca w krajowych i międzynarodowych konkursach. Uwielbiają rozrywkę – w muzyce i w życiu.

NICK SINCKLER swoją muzyczną przygodę rozpoczął w Nowym Yorku, gdzie miał okazję współpracować ze znakomitymi muzykami solul  & r'n'b. Polskiej publiczności dał się poznać w programie Fabryka Gwiazd, gdzie dotarł do finału. Tworzy muzykę oraz współuczestniczy w wielu artystycznych projektach, współpracując m. in. z Kayah, Kukulską, T-Love, Blue Cafe. Po wydaniu singli Feel This Love oraz wspólnie z Kayah "Kochaj różnym być", obecnie przygotowuje się do wydania kolejnego albumu.

KASIA DEREŃ to genialna interpretatorka najpiękniejszych piosenek, obdarowana niezwykłą skalą i siłą wokalu, jeden z najbardziej nietuzinkowych głosów polskiej estrady. Ma na swoim koncie współpracę z wieloma polskimi artystami, których wspierała przez lata w chórkach. Szerszemu gronu odbiorców wokalistka dała się poznać solowymi singlami „Just A Few Words”, „Count On Me”, „XXI” i „Niespokojnie”. W listopadzie 2021 roku ukazał się jej debiutancki album "Moje historie", zajmując już w pierwszym tygodniu preorderu pierwsze miejsce w TOP 100 internetowej sprzedaży Empiku.


ALICE AMAZING CIRCUS SHOW

Kiedy: 20 grudnia 2023, godz. 17.30

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów - sala koncertowa

Czas trwania: 1 godzina 30 minut

Bilety na Alice … [link otworzy się w nowym oknie]

Organizator: Owacja Sp.zo.o. Ul. Juliusza Słowackiego 9, skrytka 78. 58-300 Wałbrzych

„ALICE amazing circus show” to niezwykły, jaskrawy, kolorowy spektakl, który już zrobił furorę w wielu krajach! To pokaz, który harmonijnie łączy akrobacje, choreografię, sztukę cyrkową i innowacyjną technologię. Od ponad stu lat kultowe dzieło Lewisa Carolla o niesamowitej podróży Alice jest prawdziwym bestsellerem dla wielu pokoleń i absolutnie w każdym wieku. Powieść zawsze była owiana pewną tajemnicą, niedopowiedzeniem, wieloma interpretacjami i kontrowersjami....

Każda dziwaczna postać książki jest tak oryginalna, że zawsze wymaga kreatywnego podejścia podczas tworzenia wizualizacji scenicznej.

Fantasmagoryczne obrazy, oryginalne kostiumy, efekty specjalne, niesamowite sztuczki na unikalnym sprzęcie, taniec i filigranowe umiejętności artystów-wszystko to tworzy niezwykłą atmosferę tego, co się dzieje!

Zapraszamy do podróży do tajemniczego świata tej słynnej historii i przekonasz się, że na świecie nie ma rzeczy niemożliwych!

Impreza dla całej rodziny.

Alice … na YouTube [link otworzy się w nowym oknie]

 


Golec uOrkiestra - Koncert Kolęd i Pastorałek

Kiedy: 3 stycznia 2024, godz. 19.00

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala koncertowa

Bilety dostępne TUTAJ.

Golec uOrkiestra rusza z zimową trasę koncertową z „Koncertem Kolęd i Pastoałek”!

Serdecznie zapraszamyna wyjątkowy koncert kolęd i pastorałek. Świąteczno-noworocznykoncert to wydarzenie, na którym słyszycie najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Wraz zeswą rodzinna orkiestrą, zapraszają do wspólnego kolędowania, zostawiając nas w magicznymokresieŚwiąt Bożego Narodzenia. Zespól gwarantuje, że choć na chwilkę poczujemy góralskibożonarodzeniowy klimat. Niezwykle pozytywna energia i mnogość dźwiękówwykorzystywanych przez zespół to gwarancja doskonałej zabawy na wysokim poziomie.Przyjdź na koncert,by przekonać się o mocy kolęd Golec uOrkiestry!

Bilety już w sprzedaży w serwisie artbilet.pl

Bilety grupowe od 20 szt:grupy@yea.com.pl