KKS Big Band (Hanower) i uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych
dekoracja

KKS Big Band (Hanower) i uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych

Koncert z serii "Miasta Muzyki"

Koncert z serii Miasta Muzyki

Hanower [Niemcy]

Wystąpią: KKS Big Band (Hanower) i uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Katowicach

Kiedy: 29 czerwca 2024, godz. 17.00

Gdzie: Sala koncertowa ZPSM (ul. Ułańska 7 B)

Wstęp wolny

Ostatni tego lata koncert z serii Miasta Muzyki, które przybliżają potencjał innych Miast Muzyki UNESCO. Do tej pory mieliśmy przyjemność poznać muzykę z Daegu (Korea Południowa) oraz Indonezji.

KKS Big Band od wielu lat należy do najlepszych młodzieżowych orkiestr jazzowych Dolnej Saksonii, często występując jako „muzyczny ambasador Hanoweru – Miasta Muzyki UNESCO”. Zespół prowadzony przez Michaela Thiemanna jest wizytówką Szkoły im. Käthe Kollwitz w Hanowerze. Wykonuje szeroki repertuar utworów jazzowych – od wielkich klasyków po współczesne kompozycje, często autorstwa lokalnych twórców. KKS Big Band współpracował m.in. z NDR Bigband, jest laureatem licznych nagród, m.in. „Jazzspatz” Rady Muzycznej Dolnej Saksonii (2023) oraz „Jugend jazzt” (I miejsce, 2019).

Podczas koncertu w Katowicach KKS Big Band wystąpi wraz z uczniami i uczennicami Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara, który obchodzi w tym roku 30-lecie istnienia. ZPSM słynie z rozwijania talentów muzycznych oraz wysokiego poziomu dydaktyki muzycznej, gwarantowanego przez kadrę wybitnych artystów i pedagogów.