Spacerowniki po ulicy Kościuszki
zdjęcie przedstawiające 12 spacerowników

Spacerowniki po ulicy Kościuszki

Odbierz bezpłatnie i w drogę!

Osobom pragnącym w alternatywny, a jednocześnie aktywny i ciekawy sposób spędzić czas, polecamy spacerowniki – stworzone przez zespół katowickiego Medialabu mini-przewodniki służące eksploracji katowickiej ulicy Kościuszki. 

Już teraz materiały można nieodpłatnie odebrać w Centrum Informacji Turystycznej zlokalizowanej przy katowickim Rynku lub w kasie Miasta Ogrodów (plac Sejmu Śląskiego 2).

Dwanaście wytyczonych tras daje unikalną możliwość odkrywania historii centrum Katowic zarówno poprzez śledzenie zmian funkcjonalnych i przestrzennych, jakim ulegała ulica Kościuszki, jak również dzięki możliwości przyjrzenia się najciekawszych obiektom zlokalizowanym przy ulicy z perspektywy turysty, czy też poznania związków tego miejsca z postaciami mającymi wpływ na kształt i historię Katowic.

Spacerowniki polecamy zarówno turystom odwiedzającym Katowice, jak i mieszkańcom miasta i całej aglomeracji. Umożliwiają one eksplorowanie ulicy Kościuszki i poznawanie jej historii z różnych perspektyw.

Oprócz nich w wymienionych punktach będzie można również odebrać pocztówki prezentujące archiwalne ujęcia ulicy Kościuszki.

Zachęcamy do spacerów tak indywidualnych, jak i w większym gronie!


Obecna ulica Kościuszki w Katowicach od początku pełniła ważną funkcję komunikacyjną, łącząc tereny przemysłowe ze śródmieściem. Szybko jednak stała się też promenadą prowadzącą wzdłuż szpaleru drzew do największego w mieście parku.

Więcej o działaniach katowickiego MEDIALABU - TUTAJ.

Fot. Krzysztof Szewczyk

Powrót