dekoracja

Kiedy:  21.02.2024, drzwi: 19:30, start: 20.00
Gdzie: Music Hub - Katowice Miasto Ogrodów | pl. Sejmu Śląskiego 2

Bilety: 30 zł  [link otworzy się w nowym oknie]

Zapraszamy na muzyczne wydarzenie, które przeniesie londyńską scenę free jazzu i impro na polskie podwórko. Alan Wilkinson i Andrew Lisle, uznawani za filary tej sceny (stali rezydenci w prestiżowym Cafe OTO), będą gośćmi w Polsce i zaprezentują nam swoje niezwykłe doświadczenie. Do tego zestawienia dołączy Paweł Doskocz, doświadczony improwizujący gitarzysta, który odnosi sukcesy współpracując coraz więcej w ostatnich latach z zagranicznymi artystami i zdobywa przy tym uznanie na międzynarodowej scenie.

Pierwsza wspólna trasa i spotkanie trzech doświadczonych artystów w tej konfiguracji obiecuje fascynujący muzyczny dialog. Alan Wilkinson, weteran sceny, wniesie do niego bogactwo umiejętności zdobywanych przez lata. Jego wkład w rozwój gatunku jest nieoceniony, a współpraca z takimi gigantami jak Derek Bailey czy Eddie Prevost świadczy o zasłużonej pozycji na międzynarodowej scenie. Andrew Lisle, ceniony perkusista młodego pokolenia, gwarantuje niezwykłą wirtuozerię oraz kreatywność. Improwizacje Anglika, oparte na jazzowej tradycji, są pełne eksperymentów i oryginalnych technik. Z kolei Paweł Doskocz, zasłużony przedstawiciel lokalnej sceny, dzięki swojemu unikalnemu brzmieniu i rozszerzonym technikom, zapewni niepowtarzalny wkład w to wyjątkowe zestawienie.

Alan Wilkinson – saksofon, klarnet

https://577records.bandcamp.com [link otworzy się w nowym oknie]

Paweł Doskocz – gitara elektryczna

https://paweldoskocz.bandcamp.com/ [link otworzy się w nowym oknie]

Andrew Lisle – perkusja

andrewlisle.bandcamp.com [link otworzy się w nowym oknie]

Koncerty:

16.02. Poznań – Dragon Social Club

17.02. Wrocław – Ośrodek Postaw Twórczych

18.02. Łódź – Ciągoty i Tęsknoty

19.02. TBA

20.02. Kraków – Klub Alchemia

21.02. Katowice – Miasto Ogrodów

22.02. Lublin – Centrum Kultury

Trasa pod patronatem Trybuny Muzyki Spontanicznej oraz Spontaneous Music Festival.

______

Adam Jędrysik to gitarzysta, kompozytor i producent muzyczny pochodzący z Katowic.

Tworząc i wykonując muzykę korzysta z improwizacji oraz opiera się na sonorystycznym podejściu do brzmienia swojego instrumentu, wykorzystując urządzenia elektroniczne jako część własnego języka muzycznego. Zajmuje się również realizacją dźwięku, co przekłada się bezpośrednio na sposób kreowania brzmienia swojej gitary.

Na początku 2024 roku gitarzysta wydał swój debiutancki solowy album o tytule "No Soloing, Please".

Poza projektem solowym jest twórcą duetu DEUX LYNX, który założył wraz z perkusistą Miłoszem Berdzikiem, współpracuje z Nikolą Kołodziejczykiem w roli gitarzysty i aranżera oraz jest basistą w zespole Paktofonika.

Koncertował na renomowanych festiwalach zarówno w Polsce, jak i za granicą, takich jak La Folle Journée (Francja), Polska Jazz Festival (Węgry), Nisville International Jazz Festival (Serbia), Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień, Letnia Akademia Jazzu, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych MÓZG oraz Męskie Granie.

Facebook [link otworzy się w nowym oknie]