Muzyka i... film: Robert Gulaczyk
Muzyka i film. Spotkanie z Robertem Gulaczykiem

Muzyka i... film: Robert Gulaczyk

Rozmowa, muzyka i nie tylko

Kiedy: 14 grudnia 2023, godz. 12.00

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów, sala 211

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona

„Czuję, że to jest mój czas, cokolwiek to znaczy”. R. Gulaczyk

Udział wezmą

Robert Gulaczyk – aktor, gość specjalny

Aleksandra Stolarek – wiolonczela
Marta Plasota-Bargieł – fortepian

Alicja Przytuła – prowadzenie

Zapraszam na wydarzenie „Muzyka i film”, w którym swój udział potwierdził Robert Gulaczyk, aktor, odtwórca roli Antka Boryny w najnowszej animacji malarskiej Chłopi wg. powieści Władysława Reymonta.

W rozmowie postawię szereg pytań: o twarze przemysłu filmowego, pracę aktorską, sławę, muzykę… Dialogi dopełni muzyka filmowa (m.in. Gra o tron, Hobbit) wykonana na żywo przez wiolonczelistkę Aleksandrę Stolarek i pianistkę Martę Plasotę-Bargieł.

A po części oficjalnej będzie czas na indywidualne rozmowy i fotosy… / Alicja Przytula

Robert Gulaczyk od wielu lat był związany z teatrem w Legnicy. Na dużym ekranie zadebiutował w 2017 roku rolą Vincenta van Gogha w animacji malarskiej Twój Vincent w reż. DK Welchman i Hugh Welchmana.

W 2023 roku na ekranach kin pojawił się w kolejnej animacji malarskiej – Chłopi w reż. DK Welchman i Hugh Welchmana, w której wcielił się w rolę Antka Boryny. Zagrał w brytyjskim filmie krótkometrażowym Land Mine w reż. Darrena Statmana.

W 2023 roku zobaczymy go w serialu Morderczynie w reż. Kristoffera Russa oraz A Winter’s Journey w reż. Alex Helfrecht. W wolnych chwilach pływa albo jeździ konno.

 

Aleksandra Stolarek - absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest wiolonczelistką z doświadczeniem kameralnym oraz orkiestrowym.

Podczas studiów uczestniczyła w wielu masterclassach, gdzie swoje umiejętności doskonaliła pod okiem takich wiolonczelistów jak: Andriej Ionita, Danjulo Ishizaka czy Santiago Cañón-Valencia.

Kameralnie jak i solowo jest laureatką różnych konkursów: II miejsce na konkursie Miniatury Wiolonczelowej w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Opus, wraz z zespołem Aperto String Quartet I miejsce na Akademickim Konkursie Kameralnym z okazji 50-lecia Katedry Kameralistyki Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Kameralnym KraCamera 2023 oraz I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Best Mendelssohn Performance.

Wraz z wcześniej wspomnianym kwartetem smyczkowym współpracuje z międzynarodową fundacją ProQuartet.


Marta Plasota-Bargieł jest absolwentką i obecnie pianistką akompaniująca na AM w Katowicach. Jest osobą rozwijającą się na wielu płaszczyznach. Gra w dwóch stałych zespołach: Nove Trio oraz Paderevo Trio.

Była uczestniczką Akademii Operowej w Warszawie. Założyła i z powodzeniem prowadzi portal oraz warsztaty edukacyjne o nazwie Spotkanie Melomana.

Nad swoim warsztatem pracowała z wieloma światowej sławy pedagogami takimi jak: Anna Górecka, Wojciech Świtała, Nazareno Ferruggio czy Dina Yoffe. Jej umiejętności doceniono podczas wielu konkursów, m.in. I Kyoto International Competition czy VII Rome International Competition, gdzie zdobyła pierwsze nagrody. Jest stypendystką Julian Cochran Foundation.

Debiutowała z orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie, współtowarzysząc wybitnemu polskiemu bas-barytonowi Tomaszowi Koniecznemu.

Ma na swoim koncie również projekt płytowy Wyśpiewane ptaki realizowany przez Uniwersytet im. F. Chopina w Warszawie, pod kierunkiem Jadwigi Rappé. Poza muzyką kocha podróże, książki i sport.

 

 

Powrót