szorstkie + PUTAN CLUB
dekoracja

szorstkie + PUTAN CLUB

Music Hub Live! #7

Kiedy: 14 maja 2023, godz. 19.30 (drzwi), 20.00 (szorstkie), 21.00 (Putan Club)

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów - Music Hub [poziom MINUS jeden, wejście od strony JazzClubu Hipnoza]

Bilety: 30 PLN płatne przed wejściem*

W nadchodzącej odsłonie Music Hub Live! usłyszymy najnowsze wydawnictwo polskiego zespołu szorstkie oraz francusko-włoską, wieloletnią kolaborację PUTAN CLUB. Pozostajemy wciąż na surowych i eksperymentalnych gruntach, lecz tym razem ramy będą mocne, dzikie i transowe.

SZORSTKIE:
Robert Kafel – gitara elektryczna
Kamil Klama – gitara elektryczna, syntezator
Michał Klama – perkusja

PUTAN CLUB:
Gianna Greco: bas, głos, elektronika
François R. Cambuzat: gitary, głos, komputer, elektronika


szorstkie [PL]

To muzyka, której nie słucha się do jajecznicy z dziewczyną o 11 rano. To muzyka trawiąca. To muzyka na sowie życie, gdy jesteś sam w domu i szukasz samego siebie przy sztaludze, a w tle pali się kadzidło o zapachu opium. Każdy pies już po wieczornym spacerze, a jeśli nadal mieszkasz z matką to lepiej użyj dobrych słuchawek, bo może uznać, że synku zbłądziłeś.

Zespół szorstkie narodził się w trudnych czasach pandemii w 2020 roku w studiu „Trzaski”, między Częstochową, a lasem. W oparach dymu i przy akompaniamencie szczekających psów. Swoją muzykę określają jako „pandemic noise".

Są laureatami konkursu Open Call festiwalu AvantArt (2022 r.), gdzie mieli okazję dzielić scenę z tuzami nowojorskiej sceny eksperymentalnej tj. ZS i Grid. Grupa jest także laureatem cyklu „Kapitał Start Up!” społecznościowego Radia Kapitał (2021 r.).

Debiutancki album grupy zatytułowany po prostu „szorstkie" ukazał się 9 września 2022 r. nakładem wytwórni Gusstaff Records. Krążek został bardzo dobrze przyjęty i często określany jest mianem jednego z najważniejszych albumów roku przez kilku znaczących redaktorów (m.in. Bartłomiej Chaciński, Jarosław Szubrycht, Tomasz Gregorczyk, Janusz Jabłoński).

W 2023 r. zespół nie jest ani na milimetr mniej szorstki. Za to okładka najnowszej 10-calówki, zawierającej dwa długie utwory jest szorstka w sposób dosłowny i ekstremalny. Materiał pt. „Selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny (SSRI)” wydany 14 kwietnia tylko w limitowanej wersji także przez Gusstaff Records miał swoją premierę w PRII Polskiego Radia. 

szorstkie [link otworzy się w nowym oknie]
Selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny [link otworzy się w nowym oknie]
Dzicze bagno [link otworzy się w nowym oknie] 
Podszyt [link otworzy się w nowym oknie]


PUTAN CLUB [IT/FR]

FeministaPrzemysłowyAvantRockWorldTechnoDzikość

PUTAN CLUB to feminizm, elektryczność, elektronikę i dzikość – tak jakby Jeff Mills naruszył The Nine Inch Nails: groove i wysokie napięcie. Trans, taniec i wyzwanie.

PUTAN PLUB jest zaprojektowany jako komórka oporu, charakteryzująca się modus operandi bardzo podobnym do pierwszych działań partyzantów europejskich w czasie ostatniej wojny światowej i dziś przez przeciwników na całym świecie.

Opór jest zorganizowany za pomocą archaicznych i bezpośrednich środków naszego stulecia: elektryczne głosy i pogłoski, płynące i wyważone słowa, jak w malarstwie jaskiniowym, do najbardziej zuchwałych konceptualizmów, od avant-rocka po współczesną muzykę klasyczną, w przechodzeniu przez bardziej brutalne techno, od pocałunków w usta do kopania w tyłek...

PUTAN CLUB nie należy do żadnego kościoła (rock, techno, jazz, avant, punk, world czy what-the-fuck-ever), ale rości sobie prawo do tego, by być tym wszystkim, a nawet więcej. I udowodnił to, od Laayoune po Pekin.

Wreszcie PUTAN CLUB regularnie współpracuje z innymi demonami, takimi jak Lydia Lunch, Eugene S. Robinson czy Denis Lavant.

Grają średnio ponad 150 koncertów rocznie, ponad 2000 od momentu powstania, w Europie, Afryce i Azji, a także na wielu międzynarodowych festiwalach, takich jak Bazant Pohoda (SK), Tomorrow Fest (Shenzhen, PRC), Milhoes (PT) , Festival Croisements (Pekin, RPC), Amplifest (PT),

PUTAN CLUB pozostaje obrazoburczy, groovy i zdecydowanie feministycznie rewolucyjny.

PUTAN CLUB to oczywiście NIE grupa PUNK, ale bierze wszystko, czego potrzebuje: avant, rock, techno, oriental, jazz, metal, muzykę klasyczną...

Putan Club to stanowisko testowe.

Strona domowa Putan Club [link otworzy się w nowym oknie] 
Bandcamp Putan Club [link otworzy się w nowym oknie] 
Trailer filmu „L’Usine de rien” (reż. Pedro Pinho, Nagroda Fipresci, Cannes 2017). [link otworzy się w nowym oknie]
Facebook Putan Club [link otworzy się w nowym oknie] 


*50% zniżki z Katowicką Kartą Mieszkańca


 

Powrót