Aural Accidentals | Müller - Doskocz - Gordoa
dekoracja

Aural Accidentals | Müller - Doskocz - Gordoa

Music Hub Live! #6

Tym razem w Music Hub Live! stanie się jednym z przystanków na trasie koncertowej tria Matthias Müller, Paweł Doskocz, Emilio Gordoa z okazji premiery nowego albumu zespołu, który już w kwietniu 2023 ukaże się nakładem Tripticks Tapes.

Kiedy: 15 kwietnia 2023, godz. 19.30 (otwarcie drzwi), godz. 20.00 (koncert)

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów - Music Hub [poziom MINUS jeden, wejście od strony JazzClubu Hipnoza]

Bilety: 20 PLN płatne przed wejściem*

 

Matthias Müller - puzon 

Paweł Doskocz - preparowana gitara elektryczna

Emilio Gordoa – werbel, elektronika

 

Andrzej Nowak wspomina i zapowiada ich w Trybunie Muzyki Spontanicznej w ten sposób:

Podczas 5. edycji Festiwalu Muzyki Spontanicznej w poznańskim Klubie Dragon w line-upie dominowały stworzone “ad hoc” grupy improwizujących muzyków, którzy po raz pierwszy spotkali się na scenie.

W niedzielny wieczór, ostatniego dnia imprezy, w ciemnościach przygaszonych świateł, trzech odważnych improwizatorów zdecydowało się odbyć swoją pierwotną podróż. Matthias Müller, puzonista z Berlina, wniósł ze sobą wiele muzycznych doświadczeń i umiejętności, z których jedna jest wyjątkowo cenna – gigantyczna umiejętność budowania długich, blaszanych fraz, które wydają się nie mieć typowego początku ani określonego końca. Dwóch jego znacznie młodszych kolegów – Paweł Doskocz, gitarzysta z Poznania i Emilio Gordoa, multiinstrumentalista elektroakustyczny, również z Berlina – dodało do tego tendencję do swobodnych eksperymentów, charakterystyczną zarówno dla młodych, jak i wielkich artystów.

 

Ich podróż miała swój własny rytm, tworzony przez perkusyjną elektronikę i gitarowe repetycje, miała blaszaną masywność i czarujące, zaskakująco matowe piękno ambientowego tła. Podczas koncertu, artyści nasycili narrację masą dźwiękowych niespodzianek – był to festiwal „fałszywych dźwięków”, których pochodzenia nie byliśmy w stanie precyzyjnie wskazać. A ich wspólny strumień muzyki zakończył śpiew ptaków i kilkusekundowa cisza, która ujęła w nawias niedokończone eksperymenty dźwiękowe, wywołując w głowach słuchaczy iście mroczny zamęt.


Bandcampy artystów [Linki otworzą się w nowych oknach]: Paweł Doskocz / Emilio Gordoa / Matthias Mueller

*50% zniżki z Katowicką Kartą Mieszkańca

Powrót