Metody pracy z dźwiękiem przestrzennym
Z przykrością informujemy, że warsztaty zostały odwołane z powodu nagłej choroby prowadzącego. Przepraszamy za niedogodności.
Kiedy: 14-15 grudnia 2024, godz. 9-18
Gdzie: Biuro Dźwięku Katowice, pl. Sejmu Śląskiego 2, II piętro
Warsztaty są darmowe, liczba miejsc ograniczona.
Obowiązują zapisy [link otworzy się w nowym oknie]
Zapraszamy na intensywne dwudniowe warsztaty z Christianem Duka poświęcone metodom pracy z dźwiękiem przestrzennym. Kluczowe elementy warsztatów obejmą:
-teoretyczne wprowadzenie do dźwięku przestrzennego;
-praktyczne ćwiczenia z systemem Envelop for Live;
-indywidualne wsparcie przy tworzeniu własnych projektów dźwiękowych;
-grupowe prezentacje i wspólne omawianie efektów pracy.
Warsztaty skierowane są do muzyków, dźwiękowców i artystów zainteresowanych eksperymentalną przestrzenią dźwiękową.
Wymagania dla uczestników:
- podstawowa znajomość Ableton Live;
- laptop z zainstalowanym oprogramowaniem;
- słuchawki nauszne;
- własne pliki dźwiękowe mile widziane.
Warsztaty prowadzone będą w języku angielskim.
WAŻNE: Udział jest bezpłatny, ale prosimy o przemyślane deklaracje. Osoby, które zapisały się
i nie wezmą udziału, bez uzasadnionej przyczyny, nie będą zapraszane na kolejne wydarzenia wymagające rezerwacji miejsc. Dziękujemy za zrozumienie.
Christian Duka to wszechstronny artysta dźwiękowy pracujący głównie z dźwiękiem przestrzennym. Współpracował z szeroką gamą artystów z różnych dyscyplin, od improwizacji swobodnej po współczesny taniec cyfrowy, eksperymentalną i taneczną muzykę elektroniczną.
Do godnych uwagi projektów współpracy należą interdyscyplinarne dzieło „UR: Human Presence” z Jose Macabrą, Pell Ensemble i Elyssavet Sfyri, przestrzenny spektakl w dronach „The Listening Body” z Hemsem, Merkaba Macabre i Pascalem Savym, seria występów na żywo we współpracy z wolnymi improwizatorami, takimi jak John Butcher, Ute Kanngiesser, Lucie Stepankova, David Toop, Sharon Gal i Aimee Theriot (4DSOUND), eksplorująca połączenie wolnej improwizacji
i elektroniki na żywo w trójwymiarowym dźwięku, a także projekty muzyki elektronicznej MARMO & Vādin z Marco Maldarellą i Avslutą, odpowiednio, z wydawnictwami w różnych międzynarodowych wytwórniach płytowych (Utter, Offen, Area127, Secuencias Temporales).
Oprócz własnych projektów artystycznych wykładał muzykę elektroniczną, produkcję audio
i projektowanie dźwięku na SAE London i Greenwich University. Założył też Amoenus, organizację non-profit promującą i wspierającą dźwięk przestrzenny w sztukach immersyjnych poprzez programy rezydencyjne, warsztaty i wydarzenia publiczne.