świąteczna ozdoba

Warsztaty twórcze dla każdego

świetlicy polsko-ukraińskiej

Опис українською мовою [pdf, файл 510 kb, документ відкриється в новому вікні].

Zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu w sposób twórczy. Podczas listopadowych i grudniowych zajęć razem zrobimy breloczki i naklejki, a także świąteczne ozdoby na drzwi, choinkę, świąteczny stół oraz kalendarz adwentowy, który umili nam czas oczekiwania na święta.

Zajęcia dla dzieci wraz z opiekunami w języku polskim i ukraińskim.

Kiedy: 25, 26 listopada oraz 2, 3, 9, 10 grudnia 2023, godz. 10.00 i 12.00

Gdzie: sala 101 (I piętro KMO)

Prowadzenie: Olena Dmytriieva, Violetta Kielian-Uszko, Daria Kurzawa, Gabriela Dobrek, Dagmara Dobrek

Czas trwania: 2 h.

Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy (limit miejsc): unicef[atmiasto-ogrodow.eu

Tematyka spotkań: breloczki, naklejki (25.11), kalendarz adwentowy (26.11), stroiki świąteczne (2.12), ozdoby choinkowe (3 i 9. 12), ozdoby świąteczne (10.12).

Prowadzące zajęcia o sobie:

Olena Dmytriieva: absolwentka Pedagogiki i Szkoły Muzycznej w Ukrainie. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w szkole muzycznej. Prowadziła zajęcia rytmiczne, chóralne, naukę gry na pianinie i naukę śpiewu. Od lutego przebywa i pracuje z dziećmi w Polsce.

Violetta Kielian-Uszko: „Odkąd pamiętam, zawsze chciałam pracować z dziećmi i młodzieżą. Ukończenie studiów pedagogicznych utwierdziło mnie w przekonaniu, że to właśnie chcę robić w życiu i jest to dobra decyzja. To praca, która daje mi ogromną radość i satysfakcję. Celem mojej pracy jest stworzenie atmosfery, w której dzieci będą czuły się bezpieczne i szczęśliwe oraz każdy będzie ważny i potrzebny”.

Daria Kurzawa: „Od zawsze zastanawiałam się jak umiejętnie połączyć zawód z pasją. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję i codziennie stawia mi kolejne wyzwania. Zawsze staram się, aby atmosfera w grupie była przyjazna i domowa a czas aktywnie spędzony. Nie boję się wyzwań. Sądzę, że każde doświadczenie poszerza moje kompetencje i uczy czegoś nowego. Staram się zaszczepić podobne przekonania u dzieci”. Pani Daria jest psychologiem udzielającym konsultacji w ramach świetlicy.

Gabriela Dobrek: „Na co dzień pracuję jako księgarz-sprzedawca, a w wolnych chwilach lubię artystycznie zaszaleć, tworząc unikatowe rzeczy, m.in. hafty w tamborkach, maskotki. Nie jest mi też obca fotografia.”

Dagmara Dobrek: „Współpraca z tak młodymi ludźmi jest dla mnie niezwykłą przygodą, ponieważ ich wyobraźnia i spojrzenie na świat, zostawia we mnie ogrom uśmiechu i kreatywności. Moje działania z dziećmi polegają głównie na ich wspieraniu oraz dodawaniu im skrzydeł. Jestem zwolenniczką kreowania w nich samodzielności z dozą empatii i wsparcia osoby dorosłej. Dobrze czuję się w zajęciach ruchowych, kulinarnych, grach zespołowych”.


Projekt realizowany w ramach porozumienia Miasta Katowice z organizacją UNICEF w sprawie udzielania wsparcia dzieciom i rodzinom z Ukrainy uciekającym przed wojną.

unicef dla każdego dziecka wspólnie

 

Współpraca: Fundacja Gniazdo