SZTUKODŹWIĘKI 2024

Kiedy: 12 października 2024, godz. 11.00

Gdzie: Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach, al. Korfantego 6

Prowadzenie: Ewa Kokot, Zdzisław Smucerowicz

Dla kogo: dzieci wraz z opiekunami

Udział bezpłatny

Uwaga! Uczestnicy proszeni są o przyjście w jednokolorowych strojach (np. czerwonych, zielonych, niebieskich).

Zapraszamy na synestetyczne doświadczenie, które łączy eksperymentalną muzykę i sztuki plastyczne, kontynuując cykl działań, w których dźwięk i obraz wzajemnie na siebie oddziałują. W centrum uwagi będą pojęcia: KONTEMPLACJA, PRZEŻYWANIE, DOŚWIADCZANIE.

Podczas spotkania, muzyce tworzonej na żywo przez profesjonalnego muzyka towarzyszyć będą improwizacje dzieci na cymbałkach, grzechotkach i bębenkach, w których uczestniczyć będą także opiekunowie. Wspólnie stworzymy dynamiczną, intermedialną formę inspirowaną monochromatycznymi dziełami sztuki zgromadzonymi na wystawie „Potęga monochromu”*.

Całość zakończy się wspólną akcją artystyczną inspirowaną muzyką.

*Więcej o pokazie w BWA [link otworzy się w nowym oknie]

Dodatkowe informacje: Ewa Kokot, tel. 609 687 401.

Patronat honorowy: Polski Komitet Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania Przez Sztukę InSea Poland.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Czas Dzieci Miast Dzieci Dzieci Lubią Śląskie Silesia Dzieci

Patroni medialni:

Czas dzieci [link otworzy się w nowym oknie]

Miasto Dzieci [link otworzy się w nowym oknie]

Dzieci Lubią Śląskie [link otworzy się w nowym oknie]