#26 MHL: MIR | Piksele

#26 MHL: MIR | Piksele

Dzielnica Brzmi Dobrze zaprasza na kolejny koncert z cyklu #MusicHubLive!

Tym razem na scenie MIR oraz Piksele!

 

Kiedy: 22.03.2024

Gdzie:  Music Hub - plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice Miasto Ogrodów

Drzwi: 19.30

Start: 20.00

Bilety: 30 PLN do kupienia na stronie inter-ticket.pl [link otworzy się w nowym oknie]

 

MIR jest duetem dwóch instrumentalistów – głównie perkusisty Miłosza Pękali i głównie gitarzysty (oraz samplerzysty) Bartosza Webera. Powstał w roku 2018 i zapoczątkował działalność mikro oficyny Tapes Webala, wypuszczając album On the Rim w roku 2020. Praca nad muzyką inspirowaną Solaris Stanisława Lema, oraz krótkimi metrażami z początku wieku dała muzykom okazję do stworzenia nowego materiału, który ukazał się 11.10.2023 również nakładem Tapes Webala.

MIR spina zainteresowania Pękali i Webera światem elektroniki i muzyki instrumentalnej przełomu wieków. Znajdziemy tu nawiązania zarówno do Raymonda Scotta, jak i rozbuchane aranżacje reprezentantów norweskiego jazzu i bardziej minimalistycznego podejścia sceny postrockowej z Chicago.

Obaj muzycy mogą pochwalić się pokaźną dyskografią. Weber był przez lata szefem grupy Baaba, razem z Pękalą są związani z Mitch&Mitch, oraz wytwórnią Lado ABC.

MIR – Vision:

https://youtu.be/VYFfHXTU6_0?si=4lTFQCgzoyDlsbe0 [link otworzy się w nowym oknie]

MIR – bandcamp:

https://mirwebala.bandcamp.com/ [link otworzy się w nowym oknie]

MIR live:

https://youtu.be/Zkgm6V19AXs [link otworzy się w nowym oknie]


PIKSELE

Zespół założony przez poetę Wojciecha Brzoskę, producenta Arbuza Arbuzińskiego oraz trębacza Marcina Markiewicza. Płyta „MARTWE” (2020) oparta jest na elektronicznych brzmieniach, lirycznej trąbce i niepokojących wierszach. To poetycki, postpandemiczny „trip-hop”- o samotności, utracie i przemijaniu, psychodeliczna, miejska podróż w „seledynowy  jazz”

LINKI (wideo, recenzje)

https://www.youtube.com/watch?v=6Qk8AZDI9FY [link otworzy się w nowym oknie]

PIKSELE - Wuhan (youtube.com) [link otworzy się w nowym oknie]

Powrót