Kołodziejczyk/Zamorski-Świetlik
dekoracja

Kołodziejczyk/Zamorski-Świetlik

Nova Scena Klasyczna #7

Wiktor Kołodziejczyk i Karol Zamorski - Świetlik

Kiedy: 13 grudnia godz. 18.00

Gdzie: Galeria Miasta Ogrodów (II piętro)

Wstęp wolny

 

W grudniowy wieczór w Galerii Miasta Ogrodów zagości muzyczna awangarda. Autorskie utwory przedstawią Wiktor Kołodziejczyk i Karol Zamorski-Świetlik, a Państwo będą mogli zanurzyć się przez co najmniej kilka kwadransów w muzyce najnowszej. Fortepianowej oraz kameralnej z udziałem fletu i instrumentów smyczkowych. Zapewniam, że nikt z Państwa nudzić się nie będzie, zważywszy że utwory młodych twórców zinterpretują dobrze rokujący studenci katowickiej uczelni muzycznej, a do fortepianu zasiądzie Wiktor Kołodziejczyk, który klasę fortepianu ukończył (z najwyższą  punktacją!) u prof. Piotra Sałajczyka. Do udziału w koncercie kompozytorskim dała się również namówić prof. Elżbieta Mrożek-Loska, uznana polska altowiolistka. Tego wieczoru swoją obecność zapowiedział też prof. Aleksander Lasoń, prowadzący klasę kompozycji w katowickiej uczelni, a w niej wymienionych młodych twórców.

Warto wybrać się na to wydarzenie i poznać młodą muzyczną bohemę, zważywszy że na „nowe” musi kiedyś przyjść kolej… 

 Alicja Przytuła

 

Program koncertu i wykonawcy:

 

Wiktor Kołodziejczyk – 6 utworów na fortepian

Wiktor Kołodziejczyk – fortepian

 

Karol Zamorski-Świetlik – "Glikopikros" na skrzypce i altówkę

Julia Loska – skrzypce

Elżbieta Mrożek-Loska – altówka

 

Wiktor Kołodziejczyk – Trio na flet, fortepian i altówkę

Milena Szafrańska – flet

Elżbieta Mrożek-Loska – altówka

Wiktor Kołodziejczyk – fortepian

 

Karol Zamorski-Świetlik – Fantazja na wiolonczelę i fortepian                                                                         część II i III

Nikodem Wójtowicz – wiolonczela

Wiktor Kołodziejczyk – fortepian

 

Alicja Przytuła i Karol Zamorski - Świetlik - prowadzenie koncertu 
 

Wiktor Kołodziejczyk urodził się w Tarnowie, w rodzinie o muzycznych tradycjach. 

Od najmłodszych lat stopniowo odkrywał w sobie pasję do muzyki. Edukację uzupełniał, uczestnicząc w mistrzowskich kursach pianistycznych.

Śpiewał także w Chłopięcym Chórze Katderalnym Pueri Cantores Tarnovienses, z którym wielokrotnie występował na koncertach oraz zdobywał nagrody w konkursach krajowych i za granicą. Jako pianista - solista i kameralista - zdobywał nagrody i wyróżnienia na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach oraz konkursach.

Swoją przygodę z komponowaniem rozpoczął w wieku 18 lat i ku własnemu zaskoczeniu odkrył w tej dziedzinie największe spełnienie artystyczne. Prezentował już swoje kompozycje, m.in. Trzy miniatury na skrzypce i fortepian, Misterioso, Sinfoniettę, Trio na flet, fortepian i altówkę oraz solowe utwory fortepianowe. W 2022 roku ukończył magisterskie studia pianistyczne w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie dra hab. Piotra Sałajczyka, prof. AM. Obecnie jest studentem kompozycji prof. dra hab. Aleksandra Lasonia w katowickiej uczelni.

 

Karol Zamorski-Świetlik jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Ludomiła Różyckiego w Gliwicach w klasie fortepianu Lesi Łeśko.

Ukończył informatykę na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, zdobywając tytuł inżyniera. Obecnie jest studentem ostatniego roku kompozycji u prof. dra hab. Aleksandra Lasonia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Uczestniczył w licznych konkursach, w tym międzynarodowych.

Prowadzi bardzo aktywną działalność artystyczną, biorąc udział w wydarzeniach organizowanych przez Koło Naukowe Kompozytorów, Dyrygentów i Teoretyków Muzyki Akademii Muzycznej w Katowicach.

Autor opracowań pieśni ludowych. Jest przewodniczącym Samorządu Studenckiego AM. Jego zainteresowania są różnorodne i obejmują muzykę nową, filmową, gry komputerowe, fizykę kwantową, psychologię. W wolnych chwilach rozgrywa partie szachów, można go też spotkać na siłowni.

Powrót