dekoracyjna

Pierwszy dzień w świecie bez kabli, czyli wprowadzenie do projektowania obwodów drukowanych

Warsztaty Medialabu

Kiedy: 15 października oraz 5 listopada, godz. 10.00 – 18.00

Gdzie: Medialab Katowice

Prowadzenie: Igor Jankiewicz

Celem warsztatów jest przybliżenie tematyki projektowania obwodów drukowanych (PCB – Printed Circuit Board). Razem spróbujemy zrozumieć co to PCB i dlaczego tak właściwie go potrzebujemy.

Czy te warsztaty są dla Ciebie? Jeśli właśnie czytasz ten akapit to najprawdopodobniej tak :) Z pewnością będzie Ci łatwiej, jeżeli posiadasz znajomość podstaw elektroniki, ale zapalonych entuzjastów bez doświadczenia również zapraszamy – jednym z kryteriów przyjęcia będzie wypełnienie prostej ankiety oceniającej zrozumienie kilku elektronicznych problemów. Zajęcia zaczną się od przybliżenia podstaw, wyjaśnienia, dlaczego w ogóle potrzebujemy obwodów drukowanych oraz określania warunków, jakie muszą zostać spełnione, aby płytka PCB była możliwa do wyprodukowania. Druga część warsztatów będzie skupiać się wokół samego procesu projektowania. Zaprojektowane podczas zajęć płytki PCB zostaną wyprodukowane i przetestowane, przy okazji spotkania uzupełniającego (około 3 tygodnie po zakończeniu warsztatów). 

 

Dołącz, jeśli:

  1. Chcesz stworzyć własny mikrokomputer od podstaw ale nie wiesz jak za to się zabrać.
  2. Znasz podstawy elektroniki/jesteś zafascynowany tym tematem, ale brakuje Ci doświadczenia.
  3. Interesuje Cię tematyka projektowania obwodów drukowanych (PCB) i chcesz wykonać kolejny krok w stronę hardware-u.
  4. Nudzi Cię korzystanie z gotowych rozwiązań, więc chcesz stworzyć własne – dopasowane do Twoich potrzeb.
  5. Jesteś gotowa/gotowy na dużą dawkę wiedzy, którą warto będzie potem usystematyzować.
  6. NAJWAŻNIEJSZE: pragniesz trzymać w rękach swoją pierwszą autorską płytkę PCB – w ramach warsztatów planujemy wyprodukować nasze urządzenia I sprawdzić czy działają jak powinny.
  7. Do pracy na warsztatach konieczny będzie jedynie Twój laptop wraz z myszką oraz darmowy program Kicad.

 

Igor Jankiewicz
Hardware Engineer. Projektant urządzeń elektronicznych z ponad 5 letnim doświadczeniem zdobytym w Polsce oraz  Skandynawii. W chwili obecnej związany z firmą Semihalf, za której pośrednictwem realizuje projekty dla potentata z Doliny Krzemowej. Współpracuje z Medialabem Katowice, organizując warsztaty wprowadzające uczestników w szerokie spektrum zagadnień związanych z elektroniką. W wolnych chwilach poświęca się poszerzaniu kolekcji płyt winylowych, spędza czas na świeżym powietrzu oraz (oczywiście!) tworzy autorskie projekty elektroniczne. Lubi jeździć w Bieszczady „nawet jak nie musi wszystkiego rzucać”.

Dodatkowe informacje, ankieta, zapisy – sprawdź TUTAJ