Koncepcja choreograficzna spektaklu kameralnego
Program Przestrzenie Sztuki Taniec Katowice ogłasza otwarty nabór dla choreografów i tancerzy reprezentujących wszystkie gatunki tańca na KONCEPCJĘ CHOREOGRAFICZNĄ SPEKTAKLU KAMERALNEGO pod hasłem: „Ewolucja kulturowa, zmiany społeczne i tradycje artystyczne”
Zagadnienie pod hasłem: „Ewolucja kulturowa, zmiany społeczne i tradycje artystyczne” obejmuje szeroki zakres wiedzy, która opisuje w jaki sposób społecznie wyuczone idee, zasady i umiejętności są przenoszone i zmieniają się w czasie, powodując różnorodne formy organizacji społecznej, systemów przekonań, języków, technologii i tradycji artystycznych.
Proponujemy nowoczesne spojrzenie na ewolucję kulturową, które łączy idee odzwierciedlające interdyscyplinarny zakres tej szybko rosnącej dziedziny, a także różnorodność tematów i podejść.
Choreografia spektaklu kameralnego inspirowana ww. tematem powinna zakładać udział od 4 do 5 tancerzy.
Minimalny czas trwania spektaklu to 25 minut.
Wiodącym środkiem ekspresji nadesłanej koncepcji choreograficznej powinien być taniec.
Autor zwycięskiego projektu wyłonionego w naborze* otrzyma zlecenie stworzenia spektaklu (według opisanej w zgłoszeniu własnej koncepcji) z honorarium w wysokości do 10 000 zł brutto.
*w kategorii koncepcji choreograficznej kameralnego formatu została wybrana do realizacji koncepcja:
„Wytańczyć Malewicza. Wystawa choreograficzna” choreografów Filipa Jaśkiewicza i Julii Lewandowskiej.
Dodatkowe informacje: ps[at]miasto-ogrodow.eu
Protokół z posiedzenia kwalifikacyjnego otwartego naboru na koncepcję choreograficzną spektaklu kameralnego i dużego formatu [pdf, 127 kb, plik otworzy się w nowym oknie]
Praca nad stworzeniem spektaklu w oparciu o zwycięską koncepcję choreograficzną kameralnego formatu oraz pokaz finałowy będą realizowane w Katowicach w okresie od września do października br.
Premiera spektaklu odbędzie się na scenie Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów w dniu 11.10.2023.
Przestrzenie Sztuki w Katowicach pragnąc inspirować młode pokolenie nowym myśleniem o społeczeństwie, tworzą warunki sprzyjające rozwojowi różnorodnych, nowatorskich form tańca oraz twórczych praktyk artystycznych.
Zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.