tancerz  tańcu. Taniec współczesny dla dorosłych

Taniec współczesny dla dorosłych

w ramach projektu Przestrzenie Sztuki Taniec Katowice 2023

Kiedy: środy*, godz. 18.00
(*lipiec 12, 26; sierpień 9, 23; wrzesień 6, 13, 20, 27; październik 4, 11, 18, 25; listopad 8, 15, 22, 29)

Uwaga! W dniu 22 listopada 2023 zajęcia nie odbędą się. O godz. 18 zapraszamy na spektakl "Ze snu wyłowię złoty płaszcz (imponderabilia z podwórka)" [link otworzy się w nowym oknie]

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala 211

Prowadzenie: Sebastian Wiertelak 

Bilety: 10 zł (1 spotkanie), 30 zł (karnet 1 m-c od września) dostępne na Interticket.pl 

Kup bilet na pojedyncze spotkanie [link otworzy się w nowym oknie]

Kup karnet na wrzesień [link otworzy się w nowym oknie]

Czas trwania spotkania: 60'

Zapraszamy na warsztaty tańca współczesnego wg. autorskiej metody Sebastiana Wiertelaka.
Uczestnicy zajęć będą poznawać metodę pracy w tańcu współczesnym na podstawie własnych doświadczeń życiowych. Zakres i poziom dobierany jest według osób, które biorą udział w zajęciach. Wspólne budowanie świadomości i potrzeb własnego ciała, pobudzanie wyobraźni, kreatywności i wrażliwości cielesnej. 

Sebastian Wiertelak:

Metoda, którą stosuję jest również autoterapeutyczna, ponieważ wpływa ona na szybsze rozwiązywanie problemów w codziennym życiu. Poprzez poznawanie tańca uczymy się wiele o samych sobie, pokonujemy swoje bariery i takim nurtem również podążam. Zajęcia są otwarte dla każdego, kto chciałby się oderwać od codzienności i wejść na moment w inny stan. Uczę tańczyć poprzez funkcjonalność w ruchu, prowadzoną poprzez sensualność, intuicyjność oraz naszą emocjonalność. Gdy lepiej poznajemy swoje ciało, zaczynamy rozumieć jego  potrzeby, co doprowadza do lepszego komfortu życia i akceptacji nas samych. Czasami może być trudno, gdy trzeba coś poznać i przejść. Dlatego wspólne odkrywanie w tańcu siebie jest wyjątkowe i obustronne.

 


Zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

MKiDN, Instytut Teatralny, Przestrzenie Sztuki