kapela dejcie pozór

Potańcówka

W ramach programu Przestrzenie Sztuki Taniec Katowice 2023

Kiedy: 6 października 2023, godz. 20.00

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – Strefa Centralna (I piętro)

Prowadzenie: Bartłomiej Mieszczak

Wstęp wolny

godz. 20.00-21.00 / Kapela Hanka i Dudy
godz. 21.00-22.00 / Kapela Dejcie Pozór

Uczestnicy spróbują swoich sił w secie improwizacyjnym poświęconym poznanym tańcom trójkowym. Zatańczymy wspólny taniec korowodowy oraz sprawnie odnajdziemy się w rytmie parzystym (za pomocą polki) i nieparzystym (za pomocą walczyka, sztajerka i kujawiaka) podczas improwizacji parowej.

Kapelę ,,Hanka i Dudy" z Koszarawy tworzą absolwenci Fundacji Braci Golec: Anna Dunaj i Jakub Lach.
Facebook Kapeli Hanka i Dudy [link otworzy się w nowym oknie]

Kapela Dejcie Pozór z Katowic to zespół grający tradycyjną śląską muzykę do tańca. Poza koncertami, grają podczas potańcówek, prowadzą warsztaty i inne działania kreatywne promujące muzykę, tańce i kulturę śląską. Grali i uczyli tańców m.in. podczas Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata w Warszawie, czy w ramach weekendu śląskiego w „Niepodległa" w Warszawie. Prowadzili warsztaty pieśni śląskich dla dorosłych, a także dla dzieci m.in. w Muzeum Etnograficznym w Warszawie, podczas Podlaskiej Oktawy Kultur w Białymstoku oraz w ramach Industriady w dzielnicy Nikiszowiec. Główny trzon kapeli to Karo Przewłoka - śpiew, skrzypce i Olo Mateja - basy. 

 

Fot. Alek Joachimiak / Kapela Dejcie Pozór


Zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

MKiDN, NIMiT, Instytut Teatralny, Przestrzenie Sztuki