Prowadzący zajęcia - zdjęcie w szpagacie

GYROKINESIS®

Warsztat pracy z ciałem metodą autorstwa Juliu Horvatha w ramach programu Przestrzenie Sztuki Taniec – Katowice

Kiedy: piątki, godz. 18.00

Uwaga! W piątek 22.09.2023 zajęcia nie odbędą się. Zamiast nich zapraszamy wyjątkowo w środę 20.09. Godzina i miejsce bez zmian.

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala baletowa (1 piętro)

Dla kogo: dla każdego. Nie trzeba mieć doświadczenia.

Prowadzenie: Mariusz Czochrowski

Uwaga! Ubiór to odzież sportowa bez obuwia w skarpetach lub boso. Zajęcia z użyciem maty (we własnym zakresie)

Bilety pojedyncze: 10 zł (50% zniżki z Katowicką Kartą Mieszkańca) dostępne na Interticket.pl (TUTAJ) oraz w kasie Miasta Ogrodów

Karnety: 30 zł (50% zniżki z Katowicką Kartą Mieszkańca) dostępne na Interticket.pl (TUTAJ) oraz w kasie Miasta Ogrodów

GYROKINESIS® to unikalna metoda pracy z ciałem stworzona przez byłego tancerza Juliu Horvatha. Łączy ze sobą świadomość oddechu, podstawowe zasady jogi, gimnastyki, pływania, tańca, tai-chi. Metoda polega na skrętach, rotacjach i skłonach oraz powtórzeniach łączonych z odpowiednim oddechem – mobilizując kręgosłup i miednicę do płynnego, wielowymiarowego spiralnego ruchu. Ćwiczenia wykonywane są na siedząco, stojąco i leżąco wzmacniając łańcuch mięśni wokół kręgosłupa wydłużając, uelastyczniając i wzmacniając go. GYROKINESIS® stymuluje cały system nerwowy, wzmacnia system odpornościowy, uaktywnia i dotlenia wewnętrzne organy, przebudza zmysły. Jest to oryginalna i unikalna metoda, która koordynuje ruch, oddech i skupienie psychiczne.

Mariusz Czochrowski – absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu (rok 2004 – najlepszy absolwent szkół baletowych w Polsce na konkursie w Szczecinie). Absolwent John Cranko Academy w Stuttgarcie. Tańczący na scenach zagranicznych teatrów w Stuttgarcie, Perth, Hof i Coburgu. Po kilkunastu latach kariery tancerza, po kilku poważnych kontuzjach, przekwalifikował się na instruktora techniki Pilates i techniki GYROTONIC ®️.


Zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.