„Więcej lat to więcej życia!”

Zajęcia taneczne dla seniorów programu Przestrzenie Sztuki Taniec Katowice

Kiedy: środy, godz. 10.30 (ostatnie spotkanie: 14.12.2022)

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala 211 (II p.) [Uwaga! 23.11 zajęcia w sali baletowej]

Bilety pojedyncze: 10 zł (50% zniżki z Katowicką Kartą Mieszkańca) - kup TUTAJ

Karnet (1 m/c): 30 zł (50% zniżki z Katowicką Kartą Mieszkańca) - kup TUTAJ

Bilety/ karnety dostępne na Interticket.pl oraz w kasie Miasta Ogrodów

Kiedy osoby starsze chcą poćwiczyć i nawiązać kontakty towarzyskie, seniorskie klasy taneczne mogą zaspokoić oba te pragnienia. Taniec ma pozytywny wpływ na zdrowie, dobre samopoczucie, funkcjonowanie poznawcze i objętość mózgu u osób starszych. Rytm, ćwiczenia i ruch osadzone w obrazach motorycznych, z zewnętrznym skupieniem uwagi, są w stanie uwolnić tancerza ze starzejącego się ciała i przywrócić mobilność, zwinność, witalność, elastyczność, koncentrację i motywację. Zajęcia dla starszych tańca są organizowane specjalnie dla osób dorosłych o różnych zdolnościach fizycznych. Utalentowani instruktorzy dbają o to, aby każdy był zaangażowany i działał najlepiej jak potrafił. Zajęcia taneczne są nie tylko dobrym ćwiczeniem dla starzejących się dorosłych, ale także zapewniają doskonałą interakcję społeczną z innymi. 

Hasło Więcej lat to więcej życia! ma na celu zmianę postrzegania starości i samego procesu starzenia się. Odczarowywać wiek kojarzony z bólem, chorobami i procesem umierania. Ma przypominać, że w momentach krytycznych jak przejście na emeryturę, usamodzielnienie się dzieci i wnuków, po stracie małżonka, życie trwa nadal dając szansę na kolejne doświadczenia. Więcej lat, to więcej doświadczenia, wspomnień, mądrości życiowej. Zajęcia Więcej lat to więcej życia mają na celu pielęgnowanie zdrowia i chęci życia.

 

 


Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. 

Współorganizatorem programu w Katowicach jest Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego.