Muzykodrom Asi Miny

Muzykodrom to wyjątkowe miejsce dla dzieci na mapie Katowic – Miasta Muzyki UNESCO. Jego bazą jest Miasto Ogrodów (Dawne Centrum Kultury Katowice, plac Sejmu Śląskiego 2). To centrum lotów w kosmos melodii, rytmu i harmonii. To miejsce, które brzmi, dźwięczy, szumi, szeleści, dzwoni, pulsuje. Czasami wypełnia się najpiękniejsza muzyką – ciszą. To przestrzeń, gdzie gramy, śpiewamy, komponujemy, eksperymentujemy, badamy, myślimy, poszukujemy i słuchamy.

Za przyjemny lot z Muzykodromu dba kapitan Asi Mina, czyli Joanna Bronisławska – muzyk, pedagog, animatorka kultury.

Tym razem spotkania odbywać będą się w trzech grupach wiekowych:

- dzieciaki w wieku: 0-5 lat, zapraszamy w godz. 10 – 10.45 (1 sobota miesiąca)

- dzieciaki w wieku 6-9 lat, zapraszamy w godz. 11.30 – 13 (1 i 3 sobota miesiąca)

- młodzież w wieku 10-14 lat, zapraszamy w godz. 13.30 – 15 (3 sobota miesiąca)

 

Uwaga! Opłata za udział w zajęciach (wnoszona na miejscu): 5 zł / uczestnik

Na zapisy czekamy do środy w tygodniu poprzedzającym zajęcia.
O możliwości wzięcia udziału dziecka w zajęciach Muzykodromu poinformujemy drogą mailową (w czwartek przed dniem zajęć).

Ilość miejsc jest ograniczona – liczy się kolejność zapisów!

Prosimy pamiętać o obowiązującym obuwiu zmiennym.

 

Efekty pracy dzieci i fotografa Bartka Barczyka (Muzykodrom, 8 kwietnia 2017) można zobaczyć TUTAJ

Fotorelację z lotu Muzykodromu podczas festiwalu Tauron Nowa Muzyka  można zobaczyć TUTAJ

Zdjęcia z koncertu zespołu Małe Instrumenty - 16 lipca 2017. (fot. A. Ławrywianiec) - TUTAJ

 

Najbliższe warsztaty:

18 listopada 2017, godz. 11.30 – 13.00

Dzieci w wieku 6-9 lat 

Zapisy TUTAJ

Prowadzący: T.ETNO (Tomasz Drozdek)

Warsztaty muzyczne "Instrumenty świata" to spotkanie z nietypowymi instrumentami z różnych krajów. Podczas zajęć poznasz między innymi takie instrumenty jak: lira korbowa, afrykański balafon, chińska cytra guzheng, kalimby, węgierska citera, irański santur, ludowe instrumenty dęte i wiele innych. Dowiesz się także jak działa drumla i dlaczego, żeby na niej zgrać potrzebne są zęby. Porozmawiamy również o tym jakie przedmioty użytku codziennego mogą być instrumentami muzycznymi i jak z czajnika zrobićbęben. Oczywiście będziesz również mogła/mógł spróbować swoich sił we wspólnym muzykowaniu, podczas którego nie zabraknie również perkusjonaliów i bębnów afrykańskich. Zajęcie poprowadzi Tomasz Drozdek (znany również jako T.ETNO), multiinstrumentalista, kolekcjoner nietypowych instrumentów, członek grupy teatralnej MUMIO i kilku zespołów muzycznych.

T.ETNO (Tomasz Drozdek) – muzykant, kompozytor, perkusista, perkusjonalista, multi-instrumentalista etniczny, kolekcjoner rzadkich instrumentów z różnych stron świata (obecnie posiada ich ok. 300). W swoim solowym projekcie muzycznym łączy brzmienia nietypowych instrumentów etnicznych z brzmieniami elektronicznymi i techniką loopingu. "T.ETNO jest efektem poszukiwań nietypowych brzmień. Rozpoczęte jakiś czas temu "kolekcjonowanie dźwięków" zaowocowało bardzo bogatym zbiorem instrumentów pochodzenia etnicznego i takich, które można zaliczyć po prostu do kategorii 'dziwne'. Wchodząc w posiadanie kolejnych muzycznych wynalazków, uczę się wydobywać z nich dźwięki, często również takie, o których twórca instrumentu nawet nie myślał przy jego konstruowaniu [tak mi się przynajmniej wydaje]. W eksplorowaniu brzmień bardzo pomocna okazuje się odrobina elektroniki i technika loopingu". W 2015 wydał dwie solowe płyty: DVD „Dźwięki (z) krypty” (multi-instrumentalny solo-act) oraz „(u)Twory” (album studyjny). Na obydwu wydawnictwach sam wykonał wszystkie partie instrumentalne, grając na kilkudziesięciu różnych instrumentach. Jego kompozycje pojawiły się już dwukrotnie w radiowych słuchowiskach reżyserowanych przez panią Barbarę Marcinik w Radiowej Trójce. Poza działalnością solową muzyk jest członkiem poszerzonego składu MUMIO oraz perkusistą w zespole MKABAUNDA , grającym współczesne aranżacja polskich szlagierów okresu przedwojennego. Występuje również w etno-folkowym zespole KALOKAGATHOS. Jest też związany z zespołami CANAU (folk/acoustic rock - perkusjonalia, instr. etniczne), JAKTOFONIA (alternatywa - perkusjonalia, instr. etniczne) i DELIVER_US (math-metal - perkusja). Prowadzi pokazy instrumentów etnicznych, autorskie warsztaty muzyczne oraz warsztaty produkcji instrumentów recyklingowych.

Więcej >>> TUTAJ

 

11 listopada 2017, godz. 13.30 – 15.00

Dzieci w wieku 10-14 lat 

Zapisy TUTAJ

Prowadzący: Wojtek Kucharczyk 

W trakcie warsztatów dla starszych dzieci (albo też młodszej młodzieży) Wojciech Kucharczyk opowie, czym jest / może być muzyka elektroniczna, jak się ją robiło kiedyś, a jak można robić dzisiaj. Zaprezentuje kilka przykładów z różnych epok, z omówieniem. Pokaże, na czym sam lubi grać oraz zachęci do poszukiwań własnych, oryginalnych rozwiązań. Będą też obecne różne kolorowe pokrętła i przyciski.

Wojciech Kucharczyk - muzyk, działacz. Od wielu lat stara się łamać granice i podziały w sztuce i tym podobnych. Ma na koncie kilkadziesiąt płyt, wiele wystaw, książek, albumów i mnóstwo innych projektów. Koncertował od Biszkeku, Moskwy, Mińska i Tel Avivu przez Paryż, Rzym i Londyn, aż po Nowy Jork, Miami i Mexico City, eksplorował Rio de Janeiro. Prace wizualne wystawiał w nie mniej „egzotycznych" miejscach, nawet w Betlejem (w Palestynie). 
Mieszka w Skoczowie, małym mieście. Chce kiedyś zamieszkać gdzieś daleko, w ciepłym miejscu. Lubi Słońce. Ogrodnik.
Od 1995 prowadzi wydawnictwo Mik Musik.
Gra/ł w zespołach The Complainer, Mołr Drammaz, Retro*Sex*Galaxy, Pathman, Go Underground To See More Animals, HWDJazz, Iron Noir, współtworzył także z Felixem Kubinem TerriTerrorTorium. Od początku 2013 występuje solowo pod własnym nazwiskiem.
Od 2014 zajmuje się także muzyczną działalnością kuratorską, z czego najważniejszą pracą jest autorski program sceny Carbon na festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach.

fot. J. Janowska/Ultramaryna

Uwaga! Nowy cykl zajęć dla dzieci w ramach Muzykodromu "Rozwojowa kreska". Informacje i zapisy TUTAJ

 

Patronat:
CZAS DZIECI

KATOWICE
Miasto Ogrodów

plac Sejmu Śląskiego 2 
40-032 Katowice
tel. 
32/609 03 00

NIP: 954 - 276 - 24 - 61
sekretariat@miasto-ogrodow.eu 
poniedziałek - piątek 
sprawy administracyjne: 8.00 - 16.00
pozostałe: 10.00 - 18.00 

Miasto Ogrodów 2017