W POSZUKIWANIU CZARNEGO KONIA
ars independent

W POSZUKIWANIU CZARNEGO KONIA

RUSZA NABÓR DO KONKURSÓW ARS INDEPENDENT FESTIVAL

For the English version, click here [pdf file, 189 kb, will open in a new window]

Cztery konkursy, 500 euro nagrody i legendarna statuetka Czarnego Konia. Ars Independent Festival – multimedialny i popkulturowy festiwal filmu, animacji, wideoklipu i gier wideo – czeka na najlepsze produkcje audiowizualne, które powalczą o tytuł Czarnego Konia.

Do 30 czerwca organizatorzy festiwalu czekają na zgłoszenia do konkursów tegorocznej edycji: Czarnego Konia Filmu, Czarnego Konia Animacji, Czarnego Konia Gier Wideo i Czarnego Konia Wideoklipu

O tytuł Czarnego Konia Filmu mogą ubiegać się pełnometrażowe debiuty lub filmy drugie. Konkurs animacji skierowany jest do twórców krótkometrażowych filmów animowanych. W dwóch pozostałych konkursach powalczą gry wideo i wideoklipy z całego świata. Wszystkie zgłoszone produkcje muszą mieć premierę po 1 stycznia 2023.

Zwycięzców w każdym konkursie wybiorą widzowie festiwalu w głosowaniu publiczności. Laureaci otrzymają statuetkę Czarnego Konia zaprojektowaną w 2012 roku przez Olafa Brzeskiego oraz nagrodę w wysokości 500 euro.

Więcej informacji, regulaminy konkursów oraz zgłoszenia do konkursów na stronie: arsindependent.pl [link otworzy się w nowym oknie]


Ars Independent Festival istnieje od 2011 roku, od 2024 organizowany jest wspólnie przez instytucję kultury Katowice Miasto Ogrodów oraz Instytucję Filmową Silesia Film w Katowicach.

Tegoroczna odsłona Ars Independent Festival odbędzie się w dniach 8-13 października.

Na pokazy filmowe i wydarzenia organizatorzy zapraszają do katowickiego Kina Światowid.

W ramach festiwalu zaplanowano cztery sekcje programowe: film, animacja, gry wideo i teledyski.

Dodatkowo – Silesia Film przygotuje dwie sekcje autorskie: przegląd czterech filmów Dereka Jarmana, wraz ze spotkaniami i wydarzeniami specjalnymi oraz sekcję wideoartów.

Sprzedaż pierwszych karnetów na festiwal ruszy 14 lutego.

 

Fot. Michał Jędrzejowski


Katowice i Metropolia GZM / Kandydat na Europejską Stolicę Kultury 2029 [link otworzy się w nowym oknie]

Powrót