Fragment zdjęcia. Portret Asi Miny z wielkim liściem na głowie

Muzykodrom - najbliższe spotkanie

Muzykodrom dla dzieci (7-10 lat) bez opiekunów

SŁOWO I MUZYKA

Kiedy: 11 czerwca 2022, godz. 11.30

Gdzie: sala Muzykodromu (I piętro)

Prowadzenie: Małgorzata Hlawsa

Bilety: 5 zł do zakupienia TUTAJ (interticket.pl)

Uwaga! Bilet kupujemy tylko dziecku. Prosimy o obuwie zmienne.

 

Na warsztatach muzycznych pobawimy się muzyką i słowem. Zastanowimy się czemu kompozytorzy nadają tytuły swoim utworom? Czy nie lepiej byłoby, gdyby pozwolili nam uruchomić wyobraźnię aby wymyślić je samemu? Postaramy się odgadnąć tytuły granych na żywo utworów, odnaleźć słowa, które opiszą słyszaną muzykę. Stworzymy "słowne akompaniamenty" bawiąc się  w muzycznego poetę.

 

Małgorzata Hlawsa Skończyła Akademię Muzyczną w Katowicach oraz Konserwatorium Muzyczne w Strasburgu. Na flecie gra od ponad trzydziestu lat i ciągle jej mało! Dlatego sięgnęła po flet piccolo, flet altowy, flet basowy, thumpy i inne wynalazki. Najbardziej lubi grać w grupie, tej mniejszej jaką jest Sonos Kwartet i większej - w Orkiestrze Kameralnej Miasta Tychy AUKSO oraz w międzynarodowej orkiestrze muzyki współczesnej Ostravska Banda. To tam uczestniczy w fascynującej ceremonii celebrującej człowieka i naturę. Lubi uczyć! Jest nauczycielem fletu w  PSM I i II st. w Katowicach, gdzie wprowadza uczniów  w tajniki gry na flecie oraz tłumaczy im język muzyki.

 


Zajęcia Violin Di w czerwcu 2022:

Muzykodrom dla dzieci (0-3 lat) wraz z opiekunami

Kiedy: 11 czerwca 2022, godz. 10.00

Gdzie: sala Muzykodromu (I piętro)

Prowadzenie: VIOLIN DI

Bilety: 5 zł do zakupienia TUTAJ (interticket.pl)


Uwaga! Bilet kupujemy tylko dziecku. Rodzic / opiekun uczestniczy w zajęciach nieodpłatnie. Bilet obowiązuje na 1 dziecko wraz z 1 opiekunem. Prosimy o obuwie zmienne.

 

Wakacje tuż tuż, więc u nas zabrzmią wakacyjne i letnie piosenki. Lato, lato, Kangurek Roki, Lato z komarami — te i inne jeszcze muzyczne niespodzianki wygrane na skrzypcach, ukulele, gitarze i instrumentach perkusyjnych będą bawiły państwa maluchy w muzykodromie. Na nasze mini koncerty gordonowskie zapraszamy najmłodszych z najmłodszych: niemowlęta i maluchy do 3 roku życia z rodzicami. Edukacja muzyczna wg. prof. E.E. Gordona daje wiele możliwości wspierania rozwoju nie tylko muzycznego, ale i rozwoju przez sztukę całego młodego organizmu.


Zapraszamy do wspólnej nauki i zabawy!