Muzykodrom - najbliższe spotkanie

Pierwsze spotkanie w Muzykodromie 

Kiedy: 18 września 2021, godz. godz. 11.30
Gdzie: Muzykodrom, Katowice Miasto Ogrodów, pl. Sejmu Śląskiego 2

Zajęcia dla dzieci 6-10 lat.

Obowiązują zapisy: rezerwacje@miasto-ogrodow.eu

Udział: 5 zł/uczestnik, płatne na miejscuELE-MELE-MENTY czyli z czego zrobiona jest muzyka. 
Dowiemy się co to są elementy dzieła muzycznego - tak wiem brzmi groźnie, ale wierzcie mi, to tylko taka poważna nazwa. Oswoimy zarówno nazwę jak i elementy. Będziemy sprawdzać jak ich używać i jakie dają wielkie możliwości.
To będzie jak porządna lekcja eliksirów! Bardzo lubię mieszać te składniki. Będziemy tworzyć swoje kompozycje i miksować znane Wam utwory czy piosenki.
Mówię Wam, będzie świetna zabawa!
Wasza Kapitanka Asi Mina


Drugie spotkanie w Muzykodromie 

Kiedy: 25 września 2021, godz. godz. 11.30
Gdzie: Muzykodrom, Katowice Miasto Ogrodów, pl. Sejmu Śląskiego 2
 

Zajęcia dla dzieci 4-6 lat.

Obowiązują zapisy: rezerwacje@miasto-ogrodow.eu

Udział: 5 zł/uczestnik, płatne na miejscu

Pstryk i gaśnie światło! - filmowe opowieści z czasów naszych praprzodków!

Zapraszam dzieci w wieku od 4 do 6 lat wraz z opiekunkami i opiekunami na spotkanie z teatrem cieni. Naszym zadaniem będzie słuchanie i oglądanie historii o początkach kina, dzięki czemu nakarmimy się opowieściami, by później w naszej wyobraźni powstały obrazy, dźwięki i scenariusze. A to z kolei za pomocą filmowych technik później postaramy się ożywić i zrobić własne przedstawienie, które zobaczymy i zrealizujemy w czasie naszego spotkania.

Opowiadaczką będzie Agata Hofelmajer-Roś na co dzień prowadząca zajęcia z edukacji filmowej w kinie i innych przestrzeniach, uwielbiająca oglądać filmy z każdym, kto ma na to ochotę! Programerka cykli filmowych dla młodego widza, która opisuje wybierane filmy na swoim blogu kinodzieci.info, dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a obecnie rozpoczynająca doktorat w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Śląskiego.


Pozostałe terminy spotkań:

9 i 16 października
13 i 20 listopada
4 i 11 grudniaWakacyjne wspomnienia z VIOLIN DI

Kiedy: 25 września 2021, godz. godz. 10.00
Gdzie: Muzykodrom, Katowice Miasto Ogrodów, pl. Sejmu Śląskiego 2
 

Zajęcia dla dzieci w wieku 0-3 lat

Obowiązują zapisy: rezerwacje@miasto-ogrodow.eu

Udział: 5 zł/uczestnik, płatne na miejscu

Z wielką radością zapraszamy do wspaniałej przestrzeni Muzykodromu najmłodszych z rodzicami. Już 25 września racają mini koncerty gordonowskie w wykonaniu zespołu Violin Di czyli Pani Dorotki i jej muzycznych przyjaciół. 

Dzieciaki od pierwszych chwil życia mogą uczyć się muzyki. Kiedy otaczamy maluchy szlachetnymi  dźwiękami żywych instrumentów, kiedy wspólnie śpiewamy- rozkochujemy je w muzycznej sztuce. 

Nasze pierwsze spotkanie pod hasłem: "Wakacyjne wspomnienia",  będzie pełne melodyki różnych krajów, do których możemy wybrać się w wakacyjny czas. Włochy, Hiszpania ,Zielona Irlandia
i Polska - a wszystko to oczywiście muzycznie. Podczas muzykodromowych gordonek zasiadamy wygodnie na kolorowych dywanikach aby razem z naszymi milusińskimi podśpiewywać, podskakiwać, kołysać się, pomrukiwać, obserwować kolorowe mydlane bańki i szarfy oraz uśmiechy dzieci. To dobry wspólny czas. Zabrzmią nowe i stare autorskie piosneczki i wesołe wierszyki o samochodziku i krokodylku ,o byczku Apsik i kangurku Roki który mieszka w Australii oraz o małpce SZuszu która lubi jazz. Do zabawy zapraszamy milusińskich od 0 do 3 roku życia
z mamą ,tatą, babcią, dziadkiem  lub innym dorosłym opiekunem.

Zajęcia poprowadzi Dorotka Banaś i jej wesołe skrzypce na gitarze zaś zagra Szymon Gołąbek ,
a instrumenty perkusyjne okiełzna Andrzej Schneider.

Obowiązują zapisy do dnia 22.09 na adres: anna.czubak@miasto-ogrodow.eu

Prosimy o obuwie zmienne zarówno dzieci jak i dorosłych.


Pozostałe terminy spotkań:

23 października
20 listopada
4 grudnia

 


Do usłyszenia na stacji lotów muzycznych!