dekoracja

Urodziny Miasta Kocham Katowice 2023

Mrozu & Grubson i Przyjaciele

Kiedy: 9 września 2023, od godz. 16.00

Gdzie: Strefa Kultury w Katowicach

Wstęp wolny

ZASADY OBOWIĄZUJĄCE PODCZAS WYDARZENIA / FAQ [link otworzy się w nowym oknie]

Organek, Abradab, Krzysztof Zalewski, Brodka, Vito Bambino – lista znakomitych artystów, którzy podjęli się roli liderów artystycznych głównego koncertu Urodzin Miasta „Kocham Katowice” od 2018 roku jest długa i imponująca. Każdy z nich miał to samo zadanie – przygotować wraz z zaproszonymi gośćmi, innymi znakomitościami polskiej sceny muzycznej, unikalny repertuar dedykowany Katowicom. Koncert plenerowy Urodzin Miasta był pierwszą i jedyną okazją, żeby go posłuchać.  

W tym roku idziemy o krok dalej i liderów urodzinowego koncertu będzie dwóch. Katowice są polską mekką rapu i bluesa. Dlatego postanowiliśmy spotkać ze sobą ze sobą topowego przedstawiciela rapu z topowym muzykiem rhytm and bluesowym w Polsce. 

Ten pierwszy to producent, raper, wokalista GrubSon. Każdy jego koncert to prawdziwe muzyczne wydarzenie, i to nie tylko dla tych, którzy kojarzą go tylko z hip-hopem. Jego albumy zdobywały tytuły złotych i platynowych płyt. W 2019 roku GrubSon przyjął zaproszenie do kultowego formatu Redbull Soundclash i pokonał Krzysztofa Zalewskiego w bezpośrednim muzycznym starciu przed wielotysięczną publicznością na warszawskim Torwarze.

Tym razem po drugiej stronie, ale jako partnera, a nie konkurenta, będzie miał Mroza. Ten producent muzyczny i kompozytor łączy blues, soul i rock’and’roll. Jest zdobywcą wielu muzycznych nagród, a jego przeboje takie jak „Złoto” czy „Jak nie my to kto” zna cała Polska. Każdy koncert Mroza to niezwykłe muzyczne widowisko i dawka szaleństwa, zarówno na scenie, jak i na widowni.

Choć obaj należą do czołówki polskiej sceny muzycznej i mogą się pochwalić licznymi kolaboracjami, w Katowicach będą współpracować ze sobą po raz pierwszy!

A to nie jedyna atrakcja, bo przecież każdy z nich zaprosi do Katowic swoich przyjaciół. Już teraz możemy zdradzić, że wraz z GrubSonem i Mrozem na scenie plenerowej w Strefie Kultury pojawi się Małgorzata Ostrowska, Zalia i Kuba Badach


AKREDYTACJE PRASOWE / FOTOGRAFICZNE

W spawie akredytacji prasowych prosimy o kontakt z Magdaleną Czerny-Kehl: magdalena.czerny[at]miasto-ogrodow.eu

Opaski dla akredytowanych dziennikarzy będą do odbioru w punkcie informacyjnym (ESK2029) przy wejściu do Strefy Kultury (dokładna lokalizacja zaznaczona na planie - galeria zdjęć strony)LINE-UP

godz. 17.00 SZKLANE OCZY

godz. 18.00 RUBENS

godz. 19.20 GRUBSON

godz. 21.10 MROZU

godz. 16.00-20.00 STREFA DZIECKA


WYDARZENIE TOWARZYSZĄCE

Jak co roku obchodom 158. rocznicy nadania Katowicom praw miejskich towarzyszy jarmark śląski na katowickim rynku (1-17 września 2023). Jarmark to nie tylko pokazy wystawców z różnych stron Polski i świata, ale i liczne dodatkowe atrakcje, Szczególnie polecamy wydarzenie artystyczne z udziałem Fundacji Sztukmistrze z Lublina oraz akrobatki Antoniny Trojanowskiej:

Kiedy: 16 września (sobota), godz. 16.00

Gdzie: plac przed Teatrem Śląskim w Katowicach

Wstęp wolny

W programie spektakl familijny ZGUBOWISKO Fundacji Sztukmistrze z Lublina, który opowiada o poszukiwaniu własnej drogi i pogoni za marzeniami oraz pokaz akrobatyczny Antoniny Trojanowskiej - młodziutkiej i niezwykle utalentowanej gimnastyczki. 

Antonina Trojanowska
Obecna Mistrzyni Polski: szarfa i koło. Mistrzyni Świata 2019: szarfa solo i duet. Tosia występowała m.in. na tegorocznej Baloniadzie na Zamku Ogrodzieniec, Gali MMA w Zawierciu, Gali Sportu Prezydenta Miasta Katowice. Tosia pragnie wystąpić w Mam Talent i liczy na wasze głosy.
Instagram: @tosiatrojanowska [link otworzy się w nowym oknie]
 


KTW GZM 2029

 

Kandydat na Europejską Stolicę Kultury 2029