czarne tło, kosmiczne koła rzucające cień, cern

2. kontemplacyjna wyprawa do nauki i sztuki

w ramach projektu Future Artist – kontemplacja sztuki

Cel: ACCELERATING SCIENCE — wystawa

Kiedy: 20 kwietnia 2024, godz. 12.00

Gdzie: SMCEBI w Chorzowie (Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego, 75 Pułku Piechoty 1, 41-500 Chorzów, biblioteka kampus Chorzów)

Czas trwania: 60 minut

Prowadzenie: Fizycy zespołu badawczego „Fizyka jądrowa w badaniach oddziaływań i jej zastosowania”

Udział bezpłatny. Ścisły limit miejsc. Zapisy: Ewa Kokot, tel. 609 687 401

Otwórzcie się na fantastyczny świat nauki. Wspólnie wybierzmy się na wystawę Accelerating Science, opowiadającą o tajemniczym świecie fizyki cząstek elementarnych znanym jako CERN. Razem wejdziemy do kosmicznych kapsuł prezentujących tajemnice wszechświata w sposób pełen zabawy i interakcji! Mieści się w nich gabinet fizyki teoretycznej, gdzie poznacie niezwykłe pomysły naukowców oraz kącik specjalnie dla dzieci, gdzie czeka mnóstwo ciekawych eksperymentów do przeprowadzenia. Co najważniejsze, po wystawie oprowadzą nas naukowcy gotowi podzielić się swoją pasją i wiedzą. Dzięki wystawie dowiecie się wiele nowych rzeczy o najnowszych odkryciach w fizyce!

Uwaga! Katowice Miasto Ogrodów i projekt Future Artist nie są organizatorami wystawy. Na równi z innymi gośćmi uczestniczymy w Tygodniu Nowych Technologii w ramach obchodów Katowic jako Miasta Nauki 2024. Więcej na stronie us.edu.pl [link otworzy się w nowym oknie]

mkidn - logo

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Edukacja kulturalna” realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Photo by Elimende Inagella on Unsplash