Korzenie, kontynuacje

Wykład Biura Dźwięku Katowice

Zapraszamy na ostatnie w tym roku spotkanie z Tracklistą Marcina Dymitera, pt. Korzenie, kontynuacje - wracamy do początku".

Kiedy: 13 grudnia 2018, godz. 18
Gdzie: sala BDK (sala 204, Katowice Miasto Ogrodów)

Wstęp wolny!

Terminy folk, etno, muzyka ludowa, neofolk czy muzyka in crudo tak bardzo zbliżają się do siebie, że trudno odróżnić ich sensy i znaczenia. Jak rozumieć wzrost zainteresowania kulturą ludową, które wyraża się w strojach muzyce pop, fascynacji tańcami i obrzędami? Co inspiruje człowieka w danym kręgu kulturowym, do tego, aby kierował się w stronę „źródła”? Czy to pierwotna energia zmieniającego się pulsu, improwizacja i wokalny trans? Tam są początki rocka, bluesa i jazzu.
Czego szukamy w dźwiękach nam bliskich i tych egzotycznych?

Tracklista to edukacyjna forma audio łącząca dj set z rodzajem wykładu o muzyce i awangardowych kierunkach w XX wieku.
Prezentacja muzyki w wersji ponadstylistycznej i międzygatunkowej.
Każdy z uczestników otrzymuje listę prezentowanych utworów z nazwiskami kompozytorów i szereg informacji (linków internetowych), gdzie można znaleźć informację o muzyce współczesnej.

Tracklista dotychczas prezentowana była m.in. w CSW Zamek Ujazdowski (Warszawa), BWA w Tarnowie, Uniwersytet im.M.Kopernika (Toruń), Galeria El (Elbląg), Teatr w oknie (Gdańsk), Muzeum Miasta Gdyni.

www.biurodzwieku.pl/emiter/
www.emiter.org/