Uriel Herman i kwartet smyczkowy Piotra Steczka

Koncert w ramach projektu MY/WY - katowiccy Żydzi

 

Katowicko-izraelski projekt specjalny z udziałem pianisty Uriela Hermana z kwartetem smyczkowym Piotra Steczka; współpraca pomiędzy artystami, którzy wykonają aranżację  tekstów kultury pochodzących XIX-wiecznych Katowic, z okresu pierwszych trzech dekad od ufundowania praw miejskich (lata 1865-1895); improwizacja na bazie materiałów nutowych muzyki salonowej drugiej połowy XIX wieku połączonych z autorską twórczością Piotra Steczka i Uriela Hermana.

Uriel Herman – pianista i kompozytor, operuje pomiędzy jazzem a rockiem, na jego muzykę wpływa także muzyka klasyczna i izraelska. W ciągu ostatnich czterech lat Herman podróżował po świecie, z Tel Awiwu dotarł aż na Kostarykę, przez Berlin i Wiedeń, a ostatnio realizował swój nowy projekt muzyczny w Szwecji.

Piotr Steczek – kompozytor, aranżer, multiinstrumentalista, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, skrzypek Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy Aukso. Tworzy muzykę elektroniczną (trap, dub, electro) w połączeniu z world music, muzyką filmową i muzyką wykorzystującą elementy folku i orientu.

 

15 czerwca, godz. 19

Scena kinoteatru Rialto (św. Jana 24)

 

Bilety: 20 zł do nabycia na ticketportal.pl oraz w kasie kinoteatru Rialto