Absolwent XXI wieku

Plebiscyt na najlepszych z województwa śląskiego

Ukończenie studiów to osiągnięcie niewątpliwie będące powodem do dumy. To także ważny moment, w którym trzeba się zastanowić, co dalej. Jak potoczyły się kariery absolwentów? Ilu z nich odnosi sukcesy? Ruszył Plebiscyt Absolwent XXI wieku, który odkryje najciekawsze osobowości i historie sukcesów absolwentów po opuszczeniu murów uczelni.
 
Projekt Absolwent XXI wieku to pierwsza inicjatywa o tak szerokim zasięgu promująca szkolnictwo wyższe i działalność jednostek aktywnych zawodowo i społecznie. Poszukiwane są osoby z dyplomami uczelni wyższych z całego województwa śląskiego: biznesmeni, sportowcy, pracownicy administracji, działacze społeczni i artyści – krótko mówiąc, wszyscy współtwórcy lokalnego życia kulturalnego i społecznego. Tytuł Absolwenta XXI wieku zostanie przyznany w sześciu kategoriach. 


Za zgodą kandydata każdy może zgłosić swojego faworyta do udziału w plebiscycie. Warunkiem koniecznym do zakwalifikowania absolwenta jest ukończenie studiów po roku 1999. Do wypełnienia formularza zgłoszeniowego potrzebny jest ogólny opis działalności kandydata, osiągnięć i podejmowanych inicjatyw, fotografia oraz informacja na temat uczelni macierzystej.

 

Zgłoszeń już można dokonywać do 30 września 2018 r. na stronie projektu kliknij tutaj >>  


Akcja ma na celu promocję kształcenia wyższego w regionie oraz zwrócenie uwagi na zasłużone i wybitne postaci, często działające bez rozgłosu, których osiągnięcia i inicjatywy powinny być rozpowszechniane i doceniane. Zachęcamy do udziału w Plebiscycie Absolwent XXI wieku nie tylko kandydatów, ale również na etapie głosowania on-line wszystkich mieszkańców województwa. Internauci będą mogli w ten sposób wesprzeć Fundację „Dziecięce Marzenia” z Bielska-Białej – organizator zobowiązał się przekazać 1 zł na rzecz fundacji za każdy głos oddany w plebiscycie. 


Etap głosowania rozpocznie się w październiku. Tymczasem trwają zgłoszenia kandydatów – udział w konkursie jest bezpłatny, dlatego każdy, kto odnosi sukcesy zawodowe, może spróbować swoich sił. Propozycje kandydatur można przesyłać też na e-mail kontaktowy dostępny na oficjalnej stronie plebiscytu >>.

 

Czy już wiecie, do kogo powinien trafić tytuł Absolwenta XXI wieku?