Druga pielgrzymka na Dworzec w Czeladzi

124. śląsko-zagłebiowskie szwendanie okoliczne

Zbiórka: godzina 10:00, Katowice, pod kinem Kosmos (ulica Sokolska, tuż obok przystanki Koszutka-Morcinka, ewentualnie o kilka minut od przystanków Koszutka-Chorzowska);

Perła neorokokowej architektury, łącząca w sobie elementy stylów niderlandzkiego
i prowansalskiego, po raz kolejny stanie się celem naszej wędrówki.

Wyruszymy z zabytkowego już osiedla Koszutka, następnie przedzierając się przez Wełnowiec pozostałościami linii kolejowej z czasów Johna Baildona, dotrzemy na Dąb. Kolejny etap to Park Śląski. Z jego drzewostanu wyjdziemy na Stary Chorzów, zwiedziwszy który, poprzez Maciejkowice czmychniemy przez Falklandy do Michałkowic. Te z kolei graniczą z krainą kapusty, wszechobecną również i o tej porze roku. Slalomując pomiędzy główkami dotrzemy na Przełajkę, skąd to wzdłuż nurtu Brynicy, przez Magierę, skierujemy się już prosto ku Czeladzi....
Zauroczonych jak również zainteresowanych ślasko-zagłębiowską toponimią oraz tajemnicami w jej zakamarkach się kryjącymi zapraszamy na całodzienny spacer.

Informacje i zapisy: pawel.graja@miasto-ogrodow.eu