dekoracja

Finał Szlaku Śląskiego Bluesa 2023

30 września / 1 października 2023

8. muzyczne podsumowanie Szlaku Śląskiego Bluesa to aż dwa koncerty i aż dwie rocznice 25-lecia. 30 września wraz z #8 Szlakiem świętować będziemy 25. okrągłą rocznicę pierwszego koncertu grupy the Rolling Stones w Polsce, a konkretnie na Stadionie Śląskim; natomiast 1 października również 25. rocznicę wydania kultowego albumu Jana Kyksa Skrzeka „Modlitwa Bluesmana w Pociągu”.

Oba wydarzenia w Sali koncertowej Miasta Ogrodów. 

Koniecznie musicie być wtedy z nami!

Bilety w cenie: 79 zł (pojedynczy koncert), 129 zł (karnet dwudniowy)

Bilety/ karnety w sprzedaży od 2.05.2023 od godz. 10.00 na Interticket.pl oraz w kasie Miasta Ogrodów. 50% zniżki z Katowicką Kartą Mieszkańca.

Kup karnet [link otworzy się w nowym oknie]
Kup bilet na Tribute to the Rolling Stones [link otworzy się w nowym oknie]
Kup bilet na Tribute to Kyks [link otworzy się w nowym oknie]


Tribute to the Rolling Stones

Kiedy: 30 września 2023, godz. 19.30 (otwarcie bram), godz. 20.00 (koncert)
Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala koncertowa

14 sierpnia 1998 roku wszystkie główne dzienniki telewizyjne nadawały swoje programy z zielonych płuc ówczesnego województwa katowickiego, a dokładniej ze znajdującego się w Parku Śląskim w Chorzowie Stadionu Śląskiego. Czemu? Powód był jeden, ale ogromny- pierwsza od ponad 30 lat wizyta kultowej grupy The Rolling Stones w Polsce.

Mick Jagger, Keith Richards, Ronnie Wood i nieodżałowany Charlie Watts, razem z towarzyszącym im zespołem przyjechali do Polski w ramach trasy Bridgest to Babylon Tour. Ogromna produkcja, wielka scena, z centralnie zainstalowanym okrągłym telebimem stawiała się przez wiele dni na płycie Kotła Czarownic, tak by 14 sierpnia o godz. 21:30 rozpocząć wielkie święto muzyki.

Orkiestra Szlaku Śląskiego Bluesa postanowiła uczcić wypadającą w tym roku okrągłą 25. Rocznicę tego wydarzenia i 30 września w Sali Koncertowej Katowice Miasto Ogrodów przypomni emocje tamtego wieczoru. Muzycy wraz z zaproszonymi gośćmi wykonają pełny program z 14 sierpnia 1998 roku, który tamtego wieczoru zagrali Rolling Stonesi!

Na scenie zobaczymy m.in.:
Jana Gałacha
Borysa Sawaszkiewicza
Bartłomieja Szopińskiego
Marka Goerlitza
Jacka Jagusia
Maxa Ziobro

I wieeelu przewspaniałych muzyków, których nazwiska stopniowo będziemy przed Wami odkrywać!


 

Tribute to Kyks

Kiedy: 1 października 2023, godz. 19.30 (otwarcie bram), godz. 20.00 (koncert)
Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala koncertowa

1 listopada 1997 roku w kultowej chorzowskiej Leśniczówce Jan Kyks Skrzek razem z grupą zaprzyjaźnionych wspaniałych muzyków zarejestrował, a następnie po kilku tygodniach wydał jeden z najważniejszych koncertowych albumów muzycznych w Polsce- album „Modlitwa Bluesmana w Pociągu”. Płyta zawiera 11 kompozycji i po dziś dzień uchodzi za jedno z najważniejszych nagrań nie tylko w dorobku Jana Kyksa Skrzeka, ale w historii polskiej muzyki rozrywkowej.

W ubiegłym roku minęło równo 25 lat od wydania tego albumu, w związku z powyższym nie mogliśmy pozostać obojętni na taką rocznicę i już 1 października w Sali Koncertowej Katowice Miasto Ogrodów Orkiestra Szlaku Śląskiego Bluesa wraz z licznymi zaproszonymi gośćmi wykona cały ten kultowy album od pierwszej do ostatniej piosenki. Będzie nastrojowo, klimatycznie ale będzie też wiele niespodzianek!

Na scenie zobaczymy m.in.:
Jana Gałacha
Borysa Sawaszkiewicza
Bartłomieja Szopińskiego
Marka Goerlitza
Maxa Ziobro

I wieeelu przewspaniałych muzyków, których nazwiska stopniowo będziemy przed Wami odkrywać!

 

PATRONAT MEDIALNY:


AntyRadio