Infografika: trzech muzyków w czarnych kapeluszach widzianych jak zza mgły. Szlak Śląskiego Bluesa - logo, Tribute to Urny / Riedel / Kawalec

POZNALIŚMY ICH PO CZARNYM KAPELUSZU

Koncert finałowy Szlaku Śląskiego Bluesa 2022. Tribute to Urny/Riedel/Kawalec.

Kiedy: 7 października 2022, godz. 19 (otwarcie bram), godz. 20 (początek koncertu)

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów, sala koncertowa

Na przełomie lat 80 i 90 po Śląsku muzycznie „grasowała” grupa trzech przyjaciół w czarnych kapeluszach. Wystarczyło jedno spojrzenie na każdego z nich i od razu było wiadomo z kim mamy do czynienia. Każdy był wirtuozem swojego instrumentu ― głosu, gitary i basu. Każdy zawsze uśmiechnięty, przyjazny i lubiany. Każdy w swojej karierze był częścią topowych polskich zespołów, jak Dżem, Krzak czy Perfect, ale każdy uwielbiał też granie w śląskich klubach z przyjaciółmi. Często spontanicznie, często przez całą noc, ale zawsze z sercem i pełnym zaangażowaniem.

Pierwszy odszedł ten operujący głosem, kilka lat później ten operujący niskimi dźwiękami, a kilka miesięcy temu ostatni z trójki, ten z gitarą.

Orkiestra Szlaku Śląskiego Bluesa pamięta doskonale każdego z nich i tegoroczny koncert postanowiła poświęcić właśnie im ― trójce przyjaciół w czarnych kapeluszach ― Andrzejowi Urnemu, Ryśkowi Riedlowi i Jerzemu „Kawie” Kawalcowi. 7 października wykonają koncert złożony z utworów, którymi cała trójka cieszyła słuchaczy do samego końca. Skupimy się przede wszystkim na tych utworach, gdzie przyjaciele występowali wszyscy razem. Spodziewajcie się starannie wyselekcjonowanej mieszanki utworów, a zwłaszcza tych, w których prym wiedli instrumentaliści.
Stopniowo ujawniać będziemy kolejnych gości* zaproszonych do udziału w tym projekcie, tradycyjnie już jedno nazwisko zostawiając sobie na sam koniec. 

Orkiestra Szlaku Śląskiego Bluesa wystąpi w składzie:
Jan Gałach
Borys Sawaszkiewicz
Bartłomiej Szopiński
Łukasz Drapała
Andrzej Stagraczyński
Jacek Jaguś
Paweł Ambroziak
Max Ziobro
oraz kilku kapitalnych muzyków*
oraz pewien świetny muzyk niespodzianka

*GOŚCIE SPECJALNI:

- Marcin Żabiełowicz - gitara
- Sebastian Riedel - gitara, śpiew
- Krzysztof Ścierański - gitara basowa
- Leszek Winder - gitara
- Katarzyna Pietras - śpiew
- Vito Bambino - śpiew
- Piotr Cugowski - śpiew
- Wojciech Waglewski - gitara

Bilety [SOLD OUT]: 59 zł ― przedsprzedaż do nabycia TUTAJ, 79 zł ― cena biletu w dniu koncertu. 

Autorką identyfikacji koncertu jest Marta Kacprzak / Motion Pictures Stories Studio