26 - 30.04.2022
11 Katowice JazzArt Festival
We are all here

11. KJAF 2022 - III dzień

11. Katowice JazzArt Festival, 26 — 30.04.2022

We are all here — Ella Fitzgerald

29 kwietnia 2022 (piątek)

Torbjörn Zetterberg & Susana Santos Silva Duo [PT/SE]

Alfons Slik [PL/DK]

Susana Santos Silva „Impermanence” [PT]

Kiedy: godz. 19.00

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów, sala koncertowa (widownia na scenie)

 

DUO
Susana Santos Silva to czołowa postać portugalskiej sceny free jazzowej i improwizowanej. Zaczynała grać na trąbce barokowej, szlifowała swój talent w Music College w Porto, dzisiaj trąbkę wymienia również na flet i flugelhorn i stale poszerza spectrum wpływów i ekspresję instrumentów. All About Jazz uznaje ją za jeden z najbardziej wyrazistych głosów europejskiego jazzu awangardowego. Downbeat dodaje: „Hipnotyzująca, intensywna, odurzająca”. Torbjörn Zetterberg jest kontrabasistą, znanym chociażby ze współpracy z Jonasem Kulhammerem, jak również komponuje. Duet w 2012 roku nagrał swój debiut „Almost Tomorrow”, osiem lat później, podejmując wątek z pierwszego albumu, instrumentaliści w studiu Zettemberga zrealizowali drugą płytę „Tomorrow”. Ich muzyka to szerokie spektrum stylów i gatunków – od muzyki klasycznej i współczesnej po jazz. Intensywna, odważna i kreatywna. Idealnie zbalansowana między kompozycją a improwizacją. 

Torbjörn Zetterberg [SE] ― kontrabas
Susana Santos Silva [PT] ― trąbka, flugel

 

ALFONS SLIK
Duet Alfons Slik tworzą Grzegorz Tarwid ― wokalista i klawiszowiec oraz Szymon Gąsiorek odpowiedzialny za elektronikę i perkusję. Muzycy poznali się w Kopenhadze na studiach w Rhytmic Music Conservatory, zadebiutowali w 2019 roku w oficynie Love&Beauty Music albumem „Nie przejmuj się”. Współpracowali m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Marcinem Maseckim, Mikołajem Trzaską, Thurstonem Moorem. Ich muzyka ekspresyjnie łączy instrumentalny warsztat z nieposkromionymi recytacjami i eksperymentami brzmieniowymi. Oscyluje między jazzem, free jazzem, współczesną klasyką, rock’n’rollem i polskimi zwyczajami weselnymi. 

Grzegorz Tarwid ― fortepian, głos
Szymon Gąsiorek ― perkusja, głos

 

IMPERMANENCE
Kwintet powstał w wyniku współpracy z festiwalem Guimarães Jazz, materiał został zarejestrowany w Centrum Kultury Vila Flor. Impermanence tworzą: Suzana Santos Silva, João Pedro Brandão na saksofonie altowym (i flecie), Hugo Raro na fortepianie, Torbjörn Zetterberg na kontrabasie i Marcos Cavaleiro na perkusji. Wszystkie kompozycje oparte są na oryginalnych motywach Santos Silvy – otwartych na współczesność, estetyczną różnorodność, podkreślają dynamikę zespołu i indywidualne cechy każdego instrumentalisty. Zupełna wolność twórcza, uwodzicielskie melodie, doskonałe kompozycje, szerokie horyzonty – oto niewątpliwe cechy projektu i jego autorów.

Susana Santos Silva [PT] ― trąbka, flugel
João Pedro Brandão [PT] ― saksofon, flet
Hugo Raro ― [PT] fortepian
Torbjörn Zetterberg [SE] ― kontrabas
Marcos Cavaleiro [CH] ― perkusja

Koncert w ramach współpracy/ wymiany artystycznej z Porta Jazz w Portugalii

 

 

 

Bilet na 3 koncerty w dniu 29.04 w cenie: 50 zł (50% zniżki na Katowicką Kartę Mieszkańca) dostępny na interticket.pl i kupbilecik.pl.

Karnety w cenie: 120 zł (50% zniżki na Katowicką Kartę Mieszkańca). Liczba karnetów ograniczona. Karnety dostępne na interticket.pl.

Bilety/ karnety dostępne również w kasie Miasta Ogrodów (czynna: pn. ― pt. godz. 10.00 – 17.00)

Rezerwacje: 32 609 03 32, bilety@miasto-ogrodow.eu