dekoracja

Perforto [PL]

Ola Rzepka – fortepian preparowany
Łukasz Marciniak – gitara elektryczna

Ola Rzepka i Łukasz Marciniak tworzą duet kompozytorski i strunowy na gitarę i fortepian. To twórcy niestrudzeni w poszukiwaniu nowych dźwięków, współbrzmień i środków wyrazu. Instrumenty preparują drewnem, metalem, papierem. W swoich improwizacjach i eksperymentach badają cechy fizyczne dźwięku, takie jak wysokość, barwa, natężenie i jego następstwo w czasie, poszukują wrażliwości sonorystycznej w chaotycznej wymiarze otoczenia. Robią to intensywnie, subtelnie i radykalnie. W marcu 2023 roku ukaże się debiutancka płyta duetu „Uragano”.

Kiedy: 28.04 [piątek], godz. 21.00
Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala koncertowa

DEAE [PL] + Mingo Rajandi [EE]

Zofia Ilnicka – flety (sopranowy, altowy, basowy)
Ola Rzepka – perkusja, klawisze, elektronika
Mingo Rajandi – kontrabas

To polsko-estoński projekt muzyczny, będący połączeniem polskiego duetu DEAE – Ola Rzepka na perkusji i klawiszach oraz flecistka Zofia Ilnicka – z estońską kontrabasistką Mingo Rajandi. Punktem wyjścia DEAE są głównie średniowieczne utwory Hildegardy z Bingen, przekształcone w częściowo zakomponowany współczesny materiał improwizowany, uporządkowany i przefiltrowany przez ich swoistą wrażliwość muzyczną. Mingo Rajandi lubi eksperymentować z różnymi stylami i formami, improwizuje w duchu multidyscyplinarnym – łącząc ze sobą różne dziedziny sztuki i szukając dla nich wspólnej płaszczyzny. Dziewczyny chcą, żeby pierwiastki każdej z nich mogły się przenikać, czasami dominować, a czasem inspirować pozostałe do eksploracji rzeczy jeszcze nieodkrytych.

Bilety (na oba koncerty): 40 PLN (50% zniżki z Katowicką Kartą Mieszkańca)

Wspólny bilet dostępny na Interticket.pl [Link otworzy się w nowym oknie]