dekoracja

Międzynarodowy Dzień Jazzu UNESCO / IV dzień 12. Katowice JazzArt Festivalu

Kiedy: 30.04 [niedziela], godz. 19.00
Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala koncertowa

Alexander Hawkins to jeden w najwybitniejszych pianistów jazzowych na świecie. Brytyjski muzyk nagrywa w kultowej wytwórni Intakt Records, a występuje na scenie z gwiazdami jak Mulatu Astatke.

30 kwietnia wystąpi w Katowice Miasto Ogrodów (sala koncertowa, godzina 19.00).

Zamiast planowanego duetu z Sofią Jernberg, Alexander zagra swój fenomenalny solowy repertuar. Artystka jest chora i tym razem nie przyjedzie do Katowic.

Pozostają nam jedynie wspomnienia z jej występu w 2018 roku z FIRE Orchestra.
Zapraszamy dzisiaj na koncert Alexandra Hawkinsa – genialnego muzyka i cudownego człowieka.

Sofia Jernberg & Alexander Hawkins [SE/GB] MUSHO

Alexander Hawkins – fortepian, kompozycja
Sofia Jernberg – wokal

W języku amharskim MUSHO oznacza „smutną pieśń”. Duet czerpie inspiracje z zamiłowania do muzyki Etiopii. Zarówno Alex Hawkins – klasycznie wyszkolony pianista i kompozytor pochodzący z Oxfordu, jak i Sofia Jernberg – eksperymentalna wokalistka z zakresu śpiewu niewerbalnego, alikwotowego, Sprechgesangu i performerka, doskonalili swoje języki muzyczne u starszyzny tego kraju – Hailu Mergii i Mulatu Astatke. MUSHO to tradycyjna etiopska pieśń jako punkt wyjścia dla improwizacji, „bajeczny strumień” świadomości, czysta muzyczna alchemia.

Bilety: 50 PLN (50% zniżki z Katowicką Kartą Mieszkańca)

Bilety dostępne na Interticket.pl [Link otworzy się w nowym oknie]