Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków

Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków 2017
23 – 24 czerwca 2017
Podcienia Miasta Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego 2)

Najbardziej roztańczony festiwal w Katowicach ma już 5 lat! W tym roku jest zapowiedzią prawdziwej, muzycznej uczy, jaka czeka wszystkich miłośników world music w październiku w Katowicach podczas World Music Expo, czyli WOMEX-u.

Dwa czerwcowe wieczory Ogrodów Dźwięków wypełni najlepsza muzyka z krajów od Polski niedalekich – naszych bezpośrednich sąsiadów (Czechy i Słowacja) oraz rejonów nieco bardziej odległych, ale i tak nam bliskich – Węgier i Bałkanów.

Muzyka folkowa naszych sąsiadów, mimo pozornej bliskości, jest u nas raczej mało znana. Dlatego zapraszamy do jej odkrywania ze słowackim Pakcra Trio i czeskim zespołem PONK. Oba czerpią z bogatych muzycznych tradycji swoich krajów, jednak podchodzą do nich twórczo, wplatając w nią zupełnie nowe muzyczne wątki.

Wielokulturowość Europy Środkowej najlepiej zaprezentuje pochodzący z Węgier, ale stworzony przez rumońskojęzycznych Romów zespół Romengo.

Dzisiejsze world music to także sztuka łączenia kultur i wpływów. Robią tak artystki tworzące zespół Madame Baheux. Pochodzą z Bośni, Serbii i Bułgarii, ale śpiewają też choćby pieśni Bertolda Brechta. Podobnie polski duet Karoliny Cichej i Barta Pałygi, który zabierze nas na azjatyckie stepy, na ziemie rozbrzmiewające muzyką Tatarów.  

Program festiwalu:

DZIEŃ PIERWSZY

DZIEN DRUGI 

Bilety: 15 zł (na wybrany wieczór), 20 zł (na cały festiwal), dostępne w sieci ticketportal.pl (m.in. punkt sprzedaży w Mieście Ogrodów), ticketpro.pl (m.in. salony Empik, sklepy Media Markt i Saturn), kupbilecik.pl oraz przed koncertami.

KATOWICE
Miasto Ogrodów

plac Sejmu Śląskiego 2 
40-032 Katowice
tel. 
32/609 03 00

NIP: 954 - 276 - 24 - 61
sekretariat@miasto-ogrodow.eu 
poniedziałek - piątek 
sprawy administracyjne: 8.00 - 16.00
pozostałe: 10.00 - 18.00 

Miasto Ogrodów 2017