Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków

Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków 2017
23 – 24 czerwca 2017
Podcienia Miasta Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego 2)

Dwa roztańczone wieczory w podcieniach Miasta Ogrodów. Muzyka naszych bliskich sąsiadów, w tym porywający zespół węgierskich Romów oraz nowa muzyka Karoliny Cichej

Dwa wieczory, pięć koncertów i jedna, niepowtarzalna atmosfera muzycznego początku wakacji. To właśnie Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków.

W piątek 23 czerwca (od godz. 19) goście z Bałkanów i Słowacji. Najpierw Słowacy z Pacora Trio. Tradycja połączona z nowoczesnością. Po nich Madame Baheux – cztery świetne artystki reprezentujące Bułgarię, Serbię oraz Bośnię i Hercegowinę. Nie tylko świetne instrumentalistki, ale i wokalistki.

Sobotę 24 czerwca (od godz. 18) w podcieniach Miasta Ogrodów otworzy polska gwiazda – o Karolinie Cichej mówi się jako o drugiej Ewie Demarczyk. Wraz z Bartem Pałygą zabiorą nas na azjatyckie stepy, tropem muzyki Tatarów.

Potem wyruszymy na południe. Najpierw blisko, z czeskim zespołem PONK (skrzypce, węgierskie cymbały, kontrabas), a potem dalej – na Węgry. Mieszkający tam, mówiący po rumuńsku Romowie zwani są Oláh. Zespół Romengo gra i śpiewa właśnie Oláh Gipsy. Jeśli kochacie Gypsy Kings, nie może Was tam zabraknąć!

Program:

23 czerwca (od godz. 19)

Pacora Trio (SK)
Madame Baheux (SRB, BGR, BiH)
 

24 czerwca (od godz. 18)

Cicha&Pałyga (PL)
PONK (CZ)
Romengo (HU)

Pełny program festiwalu:

DZIEŃ PIERWSZY

DZIEN DRUGI 

Bilety: 15 zł (na wybrany wieczór), 20 zł (na cały festiwal), dostępne w sieci ticketportal.pl (m.in. punkt sprzedaży w Mieście Ogrodów), ticketpro.pl (m.in. salony Empik, sklepy Media Markt i Saturn), kupbilecik.pl oraz przed koncertami.

KATOWICE
Miasto Ogrodów

plac Sejmu Śląskiego 2 
40-032 Katowice
tel. 
32/609 03 00

NIP: 954 - 276 - 24 - 61
sekretariat@miasto-ogrodow.eu 
poniedziałek - piątek 
sprawy administracyjne: 8.00 - 16.00
pozostałe: 10.00 - 18.00 

Miasto Ogrodów 2018