Mural na stulecie niepodległości

Mural na stulecie niepodległości

Ogłaszamy konkurs na stworzenie muralu upamiętniającego przemówienie Wojciecha Korfantego w Reichstagu 25 października 1918 roku

UWAGA! 
Jury podjęło decyzję o unieważnieniu konkursu z powodu niezadowalającego poziomu artystycznego nadesłanych prac konkursowych.

Katowice świętują stulecie odzyskanie przez Polskę niepodległości. Dla historii Górnego Śląska i jego przyłączenia do młodego państwa polskiego ważną datą jest 25 października 1918 roku. W tym dniu Wojciech Korfanty jako poseł Reichstagu wygłosił przemówienie, w którym upomniał się o Górny Śląsk (przemówienie jest załącznikiem do regulaminu i jest dostępne TUTAJ.

Przemówienie będzie inspiracją dla muralu, na którego projekt i wykonanie ogłaszamy konkurs. Adresowany jest do twórców, którzy stworzą projekt muralu, a także zagwarantują jego wykonanie. Regulamin konkursu znajduje się TUTAJ.

Mural powstanie w przejściu podziemnym pod aleją Korfantego łączącym ul. Olimpijską
z ul. Morcinka. Zdjęcia lokalizacji stanowią załącznik do regulaminu, dostępny TUTAJ.

Z autorem zwycięskiego projektu podpisana zostanie umowa (wzór umowy dostępny TUTAJ) na wykonanie muralu zakładająca honorarium w wysokości 5 000 zł. Katowice Miasto Ogrodów pokryje także koszty materiałów również do 5 000 zł.

Odsłonięcie muralu zaplanowane jest na 25 października 2018 roku.