Miasto, Masa, Maszyna
Krakowska spec grupa od improwizacji przybywa do Katowic na test bojowy: Aheloy!, Chino i Yamaha FT, doświadczeni w graniu całonocnych sesji live i po zaliczonym turnusie naukowym w syntezatorowni WORM Rotterdam, zainstalują się na kwadrofonicznym systemie nagłośnieniowym w studiu BDK. Dostają 5 dni na wprowadzenie formy elektronicznej improwizacji na nowy poziom.
Kiedy? 7 grudnia 2018 r. (piątek) o godz. 20.00
Gdzie? Studio BDK (nr 204) na II p.
Katowice Miasto Ogrodów.
Wstęp wolny!
Mikrorezydencje artystyczne Biura Dźwięku Katowice to zainicjowany w 2016 roku cykl pięciodniowych wizyt studyjnych, podczas których zaproszony artysta przygotowuje specjalny koncert/słuchowisko w kwadrofonicznym systemie nagłośnieniowym. Dotychczas odwiedzili nas: Robert Skrzyński (Micromelancolié), Mirt, Lubomir Grzelak (Lutto Lento), Mikołaj i Piotr Tkacz, Emiter, Mateusz Wysocki (Fischerle), Jacek Sienkiewicz, Patryk Daszkiewicz (DMNSZ) i Nicola Ratti.
Aheloy! - projekt (Adrian Kolarczyk) powstały w 2014 roku, którego muzyka łączy w sobie oniryczne motywy, sample i tekstury oparte na niespokojnych, hałaśliwych rytmach automatów perkusyjnych. Do tej pory prezentował swoją twórczość na wydanej wraz z krakowską Vasaną split kasecie, dostępnej na imprezach, duszną, pełną sennych motywów płycie s/t oraz na hałaśliwo-tanecznym albumie IF wydanym przez oficynę Super. Odpowiada za cykle Wyraj oraz Zimowisko organizowane w krakowskim klubie Bomba, na których prezentuje łagodniejsze odmiany muzyki elektronicznej. Współtworzy wiosenno-letni cykl słuchowisk Krajobrazy w zielonych przestrzeniach Krakowa. Poza działalnością solową, łączy siły w studio wraz z producentem Yamaha FT, a na scenie z wcześniej wymienionym oraz Chino tworzą trio grające w formie wielogodzinnych, improwizowanych setów klubowych.
https://soundcloud.com/aheloy
Chino – producent i performer muzyczny, grafik. Miłośnik gór. Dorastając w otoczeniu szarości Katowic lat 90-tych szybko uległ magnetyzmowi graffiti oraz muzyki, która często mu wówczas towarzyszyła – klasycznego electro i industrialu. Te wczesne zainteresowania poprowadziły go w kierunku studiów na katowickiej ASP, gdzie obecnie pracuje, oraz ku eksperymentom z dźwiękiem – począwszy od wczesnych doświadczeń z mikro-samplingiem, poprzez odkrycie dla siebie syntezy analogowej, aż do głębokiego zanurzenia w praxis występów na żywo, obejmujących zarówno gwałtowne wybuchy technologicznej energii, jak i całonocne, wielowątkowe improwizacje. Pozostaje performerem również w studiu, nadając swoim nagraniom spontaniczny charakter występów na żywo. Stale podejmuje próby przekroczenia czystej narzędziowości swojego muzycznego machinarium tak, aby przemawiało jego własnym głosem – szorstkim i surowym, ale bezpośrednim i szczerym. Współtworzy wreszcie Radar – dawniej klub, obecnie kolektyw oraz cykl imprez – gdzie oprócz regularnych występów odpowiada za wizualny charakter projektu, zgodnie ze swoją filozofią pracy na styku muzyki i sztuki. Poza występami w całej Polsce odwiedził również Kazachstan, Tadżykistan, Ukrainę, Rosję, Gruzję, Izrael, Albanię oraz Niemcy. Jego dyskografia obejmuje wydawnictwa dla Recognition, S1 Warsaw, Holger, Altered States Tapes i Shtum.
https://soundcloud.com/chinoradar
Yamaha FT – związany jest od prawie dekady z krakowska sceną, gdzie współtworzył szereg kolektywów, z którymi organizował imprezy taneczne. Sam zajmuje się produkcją muzyczną i improwizacją na żywo. Jego styl łączy w sobie tradycje muzyki techno, house, dub i ambient oraz własne poszukiwania dźwiękowe. Jego dotychczasowe produkcje pojawiły się w katalogach takich wytwórni jak Transatlantyk, Non Liquet, The Very Polish Cut-Outs i Rotten Periodicity
https://soundcloud.com/yamaha_freeride_team