Future Artist – kontemplacja sztuki #3

Future Artist – kontemplacja sztuki #3

Kontemplacyjna wyprawa do sztuki

Kiedy: 25 maja 2024 r., godz. 10.00

Gdzie: Cafe Kattowitz (ul. Św. Jana)

Cel: wystawa grafik związanych z Katowicami

Czas trwania: 60 minut

Idea i koordynacja: Ewa Kokot

Oprowadzenie po wystawie: Sławomir Chmielewski

Udział bezpłatny. Ścisły limit miejsc 

Zapisy: Ewa Kokot, tel. 609 687 401.

 

Opis w języku prostym:

Przyjdź na wystawę zorganizowaną przez pana Sławomira Chmielewskiego.

Zobaczysz na niej prace artystów, którzy tworzą grafiki.

Te prace pochodzą z różnych lat – od 1956 roku aż do teraz. Możesz podziwiać różne techniki, takie jak rysowanie na drewnie, drukowanie komputerowe i wiele innych.

Zapraszamy Cię do fajnej podróży przez czas i różne sposoby tworzenia sztuki!


Wybierzmy się wspólnie na wyjątkową wystawę zorganizowaną przez Sławomira Chmielewskiego. To zaproszenie do fascynującej podróży przez 50 lat historii polskiej grafiki.

Zobaczymy na niej prace artystów związanych z Katowicami i Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie (Wydział Grafiki w Katowicach). Wystawa prezentuje dzieła z różnych okresów – od 1956 roku aż po najnowsze prace, wykonane w różnych technikach graficznych, takich jak akwaforta, drzeworyt, czy druk cyfrowy.

Większość prac pochodzi z kolekcji profesora Tadeusza Grabowskiego, wybitnego plakacisty i pedagoga, który przez całe życie był związany z Katowicami oraz Instytutem Sztuki w Cieszynie (Uniwersytet Śląski w Katowicach).
Profesor Grabowski, lwowianin z urodzenia, wychowawca kilka pokoleń grafików, był współtwórcą Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach oraz współorganizatorem Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie. Jego twórczość i zaangażowanie w rozwój tzw. Śląskiej Szkoły Plakatu miały ogromny wpływ na polską grafikę.

Patronat honorowy: Polski Komitet Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania Przez Sztukę InSea Poland.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Edukacja kulturalna” realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Powrót