Gad (jaszczurka) naszkicowany przez Pawła Graję

KRÓTKA TRASA Z CZELADZKIEGO DWORCA NA SOSNOWIECKIE RUBIEŻE PRZEZ BORZECHĘ I MILOWICE

251. śląsko-zagłębiowskie szwendanie okoliczne

Kiedy: 16 marca 2024 / trasa kilkugodzinna, popołudniowa

Dojazd z Katowic: godz. 12.21, przystanek ZTM Katowice Sokolska - M25

Zbiórka: 12.55, dworzec autobusowy w Czeladzi

Kierownictwo zamieszania: Paweł Graja

Po długim tytule krótki opis...  Szwendanie rozpoczniemy na zboczach Żgliska, następnie średniowiecznymi uliczkami ruszymy tropem pewnej kryminalno-magicznej afery sprzed kilku wieków. Poszukiwania te doprowadzą nas na szczyt Borzechy. Następnie zejdziemy w dół ku Milowicom, prawdopodobnie czyniąc krótki przystanek nad Rowem Kalnym. Potem już tylko kilka kroków w rejon sosnowieckiej Patelni, gdzie awantura się zakończy...

Udział bezpłatny. Organizator nie zwraca kosztów przejazdu i ubezpieczenia. Uczestnicy szwendania biorą w nim udział na własną odpowiedzialność i proszeni są o zachowanie stosownych środków bezpieczeństwa.

Ważne! Potraktujmy ten i inne spacery cyklu jako okazję do oderwania się od smartfonów, które mocno zawężają naszą percepcję rzeczywistości i umiejętność orientacji w terenie. Zakazać nie możemy, ale prosimy o rozważne korzystanie z nawigacji GPS tudzież innych aplikacji mobilnych.

Dostępność? Działanie w plenerze, trasa miejsko-leśna po nierównym terenie i również po zmroku. Nie zniechęcamy! Jeśli, przemieszczenie się nie stanowi dla Ciebie problemu, a chodzi o specjalne potrzeby innego rodzaju, napisz do nas - spróbujemy ułatwić Ci udział w wydarzeniu: pawel.graja[at]miasto-ogrodow.eu.