dekoracja

LEGOWELT

Wydarzenie towarzyszące Ars Independent 2023

Kiedy: 9 grudnia 2023, godz. 22.00

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów, Music Hub!

Bilety: 20 zł dostępne na miasto-ogrodow.interticket.pl [link otworzy się w nowym oknie]. 50% zniżki z Katowicką Kartą Mieszkańca. Wstęp wolny dla posiadaczy biletów na Czarnego Konia Animacji

Zapraszamy na wydarzenie towarzyszące zimowej odsłonie Ars Independent! Po seansie konkursowego CZARNEGO KONIA ANIMACJI o 22.00 w Music Hubie do swojej animacji na żywo zagra dla was Legowelt.

„Ambient Trip Commander” to historia Samanthy Tapfersten, introwertycznej młodej kobiety prowadzącej przyziemne życie w średniej wielkości niemieckim mieście. Samantha pracuje w sklepie z syntezatorami, a samotne noce spędza grając w gry RPG. Pewnego dnia otrzymuje tajemniczego maila d grupy hakerów, którzy zapraszają ją do Lonetal, odległej wioski gdzieś głęboko w Alpach. W drodze na miejsce sprawy przybierają coraz bardziej złowieszczy obrót, a ona sama odkrywa wielką tajemnicę...

Film składa się z 65 minut oryginalnych dzieł Wolfersa, które ożywają. Każda klatka została misternie narysowana ręcznie przy użyciu żywych akwareli w żmudnym procesie, który trwał 14 miesięcy. Podczas pandemii w Holandii, kina i koncerty ambientowe były jednymi z niewielu wydarzeń kulturalnych, które wciąż były dozwolone, Legowelt zdecydował się połączyć te dwa elementy i stworzyć pełną ścieżkę dźwiękową na żywo, a także film do niej.

LEGOWELT
Chyba nie sposób znaleźć drugiego tak wchestronnego artysty jak Legowelt, którego dorobek muzyczny obejmuje, jak sam twierdzi, kilka galaktyk. Część z nich to zdecydowanie wyimaginowane wszechświaty, ale we wszystkich jego słuchacze są zachwyceni. Na scenie ambientowej pojawił się na początku lat dziewięćdziesiątych i szybko stał się kluczowym graczej holenderskiej sceny West Coast. Dołączył również do rodziny Intergalactic FM, która czerpie inspirację z pionierów z Detroit i Chicago, jak i z filmów fantasy, kultury science-fiction.
Legowelt w swojej twórczości czerpie również z dźwięków starych i podniszczonych maszyn, używa analogowych tekstur i łączy je z klasycznymi kompozycjami. Jego praca przypomina dźwiękowe śledztwo, zahaczając od dziwacznego house'u, przez oldschoolowy acid. Legowelt bardzo często wypuszcza nowe produkcje, jednak zawsze zachowują one wysoki poziom i są sygnowane takimi labelami jak Clone, L.I.E.S., Peoples Potential Unlimited i Crème Organization, w postaci niezliczonych EP-ek, ale także dobrze przyjętych pełnych albumów, takich jak The Paranormal Soul i Crystal Cult 2080.