dekoracyjna

Zima w Mieście 2023: Jak karnawał to zabawa

Warsztaty muzyczne Zdzicha Smucerowicza

Kiedy: 23-27 stycznia 2023 roku

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów (sala Muzykodromu, I piętro)

Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy. Limit miejsc: zdzislaw.smucerowicz[at]miasto-ogrodow.eu, tel. 693 358 371.

Warsztaty dla grup zorganizowanych

Trzy tury spotkań: godz. 10.00, godz. 11.15, godz. 12.30

Czas trwania: 60 min

Maksymalna ilość uczestników: 20 osób (wraz z opiekunami)

Każda grupa zorganizowana może się zapisać maksymalnie jeden raz.

Warsztaty dla dzieci zgłoszonych indywidualnie

Trzy tury spotkań:
godz. 14.00 – spotkania dla dzieci 3-6 lat
godz. 15.00 – spotkania dla dzieci 7-9 lat
godz. 16.00 – spotkania dla młodzieży 10-15 lat

Czas trwania: 45 min

Maksymalna ilość uczestników: 10 osób

Dzieci / młodzież mogą zostać zapisane na każdy dzień trwania akcji „Zimy w Mieście”.

Dźwięk, rytm, taniec i zabawa! Podczas warsztatów będziemy bawić się dźwiękami, podpatrzymy rytmy i tańce latynoskie i afrykańskie, by idąc ich śladem stworzyć własne rytmy i tańce karnawałowe o nazwach, jakie się nam tylko wymarzą. Naszą inspiracją będą miasta kreatywne UNESCO w dziedzinie muzyki: Kinszasa (Kongo), Salvador (Brazylia) i Valledupar (Kolumbia). Kultura muzyczna tych regionów podpowie nam jak stworzyć własne dzieła.

Boisz się, że twoja grupa lub dziecko nie poradzi sobie na zajęciach. Bez obaw! Spotkania zostaną dopasowane do wieku i umiejętności uczestników. Jedno jest pewne terminy: tempo wolne i szybkie, dźwięki wysokie i niskie, długie i krótkie – po „Zimie w Mieście” przestaną dla uczestników brzmieć tajemniczo. Mało tego, będą mogli się pochwalić swoimi maleńkimi rytmami karnawałowymi.