śląska moc

OBIEKTYWNIE ŚLĄSKIE

13. edycja konkursu pod hasłem ŚLĄSKA MOC

Ruszyła 13 edycja konkursu fotograficzno-filmowego Obiektywnie śląskie.

Tematem przewodnim jest hasło: ŚLĄSKA MOC, które można zaprezentować w formie: fotoreportażu (od 3 do 7 zdjęć), krótkiego filmu (max. 2  min) oraz fotokastu (max. 2 min).

Prace należy zgłaszać przez stronę konkursu obiektywnieslaskie.pl do 15 września.

Laureatów konkursu wybiorą tak znakomici artyści i osobowości świata kultury jak: Tadeusz Rolke, Tomasz Sikora, Adam Sikora, Antoni Cygan oraz Jacek Joostberens

Wielki finał w październiku w katowickim NOSPR-ze.

Internauci również mogą głosować na swoje ulubione prace przez stronę konkursową i w ten sposób współdecydować o nagrodzie publiczności.

Tradycyjnie nie narzucamy interpretacji tematu przewodniego, jedynie nakreślamy kierunki ewentualnych twórczych poszukiwań. ŚLĄSKĄ MOC można odnieść do esencji Śląska: jego siły tkwiącej w ludziach, historii, tradycji, jak również w nowoczesnym obrazie i rozwoju regionu. Nasuwają się również skojarzenia po (mocy), mocy – siły, siły natury, religii, magii…Czekamy na nietuzinkowe i inspirujące interpretacje tematu.

Do wygrania są niezwykle cenne i atrakcyjne NAGRODY: drukarka  do profesjonalnych wydruków firmy EPSON – model SC-P700; 10 zabiegów w komorze hiperbarycznej w Specjalistycznej Klinice Medycyny Hiperbarycznej Baromedical w Katowicach; nagrody rzeczowe (sprzęt fotograficzny) o łącznej wartości 2000 PLN; statyw z głowicą firmy Manfrotto ufundowany przez firmę Foto7 z Gliwic; fujifilm drukarka INSTAX LINK WIDE 2x10 wkład ufundowany przez firmę Fotoplus; fujifilm aparat INSTAX MINI EVO 2x10 wkład ufundowany przez firmę Fotoplus; fujifilm aparat INSTAX MINI 11 ICE WHITE + wkład 2x10 ufundowany przez firmę Fotoplus; weekendowe pobyty dla laureata i osoby towarzyszącej w jednej z leśniczówek  ufundowane przez Regionalna Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach; vuchery na wydruk fotoksiążki w dowolnym rozmiarze w Empik.com; vouchery na wydruki w Laboratorium Fotograficznym Fotosilesia; nagrody rzeczowe: biżuteria ze srebra i węgla od firmy Brokat; podziemny Spływu Sztolnią w Kopalni Guido w Zabrzu – najdłuższy spływ pod ziemią w Polsce; roczne prenumeraty magazynu fotograficznego Digital Camera Polska.

Najlepsze fotoreportaże zostaną zaprezentowane w formie wystawy, którą przygotują firmy: Laboratorium Fotosilesia i MgM z Katowic. Wernisaż będzie miał miejsce podczas wielkiego finału w NOSPR-ze, następnie wystawa będzie eksponowana w innych prestiżowych i często odwiedzanych miejscach woj. śląskiego m.in. na dworcu PKP w Katowicach, Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego, Szybie Maciej w Zabrzu, kinie Kosmos czy Raciborskim Centrum Kultury.

W tym roku mamy przyjemność współpracować z 43 podmiotami: sponsorami, patronami medialnymi i instytucjonalnymi!!!

Projekt jest dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego oraz z budżetu Miasta Katowice.