Rozwojowa kreska

Cykl rozwojowych warsztatów dla dzieci od 5 do 12 roku życia

Rozwojowa kreska w Muzykodromie to cykl rozwojowych warsztatów dla dzieci od 5 do 12 roku życia, dzięki którym dziecko ma możliwość bycia uważnym na siebie, doświadczać siebie, podejmować próby refleksyjności wykorzystując do tego celu rysunek i inne narzędzia zaczerpnięte z  arteterapii.

Rysowanie jest wpisane w naturę dziecka. Celem warsztatów jest poprzez rysowanie i inne działania skierować dziecko na lepsze poznanie samego siebie z rozwijaniem jego własnych zasobów Dzięki czemu dziecko może lepiej  funkcjonować we  własnym życiu w poczuciu szczęścia i ogólnego zadowolenia ze swojego życia. Warsztaty dostosowane są do wieku
i możliwości dzieci. Warsztaty nie stanowią formy terapii.

Zajęcia odbywać się będą w pierwszą sobotę miesiąca (począwszy od marca 2019) o godz. 10 
w sali Muzykodromu (na pierwszym piętrze Katowice Miasto Ogrodów).

Najbliższe zajęcia: 2 marca 2019, godz. 10

Temat: Autoportret wartościowego dziecka

Marcowe warsztaty z Rozwojową kreską w Muzykodromie zapraszają dzieci do lepszego przyjrzenia się sobie, ukazując tym samym ich indywidualność i bogactwo świata wewnętrznego. Warsztaty nie stanowią formy terapii. Prace stworzone podczas warsztatów dzieci zabierają ze sobą.

Zapisy i informacje: ewa.baranowska-jojko@miasto-ogrodow.eu

Kosz: 5 zł (płatne w Punkcie Kontaktowym, parter budynku)

 

Ewa Baranowska-Jojko -ukończyła studia pedagogiczne oraz podyplomowe z zakresu sztuki i arteterapii. Coach ICF. Jako ekspert zewnętrzny chętnie dzieli się wiedzą z arteterapii przez sztuki wizualne oraz wykorzystaniem jej elementów w pracy dydaktyczno-wychowawczej dla nauczycieli. Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i osobami dorosłymi. Ubiegłoroczna laureatka zwycięskiej akcji konkursowej Projekt dla dzieci — prosta składana książeczka do poznania samego siebie w ramach projektu edukacyjno- artystycznego DO SZTUKI GOTOWI START! BWA w Katowicach. Autorka książek — Rozwojowa kreska. Ćwiczenia plastyczne z elementami arteterapii oraz Rozwojowe wzgórze. Program rozwoju osobistego dla dzieci z elementami arteterapii — Wydawnictwa Harmonia. Na swojej ścieżce zawodowej uczyła się od wielu specjalistów pracujących z dziećmi i osobami dorosłymi, za co jest im ogromnie wdzięczna. Nadal podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w wielu kursach dla specjalistów jak również sama chętnie współpracuje z uczelniami wyższymi, instytucjami, stowarzyszeniami, fundacjami i innymi, którym bliska jest poprawa, jakości życia uczestników zajęć. Lubi to, co robi i czuje w tym sens.