Rozwojowa kreska

Cykl rozwojowych warsztatów dla dzieci od 5 do 12 roku życia

Rozwojowa kreska w Muzykodromie to cykl rozwojowych warsztatów dla dzieci od 5 do 12 roku życia, dzięki którym dziecko ma możliwość bycia uważnym na siebie, doświadczać siebie, podejmować próby refleksyjności wykorzystując do tego celu rysunek i inne narzędzia zaczerpnięte z  arteterapii.

Rysowanie jest wpisane w naturę dziecka. Celem warsztatów jest poprzez rysowanie i inne działania skierować dziecko na lepsze poznanie samego siebie z rozwijaniem jego własnych zasobów Dzięki czemu dziecko może lepiej  funkcjonować we  własnym życiu w poczuciu szczęścia i ogólnego zadowolenia ze swojego życia. Warsztaty dostosowane są do wieku
i możliwości dzieci. Warsztaty nie stanowią formy terapii.

Zajęcia odbywać się będą w pierwszą sobotę miesiąca (począwszy od marca 2019) o godz. 10 
w sali Muzykodromu (na pierwszym piętrze Katowice Miasto Ogrodów).

 

Najbliższe zajęcia: 1 czerwca 2019, godz. 10

Temat: Mój autoportret z ogromnym sercem!

Na czerwcowych warsztatach z rozwojowym rysunkiem będziemy zamieniać zwykłe figury papierowe w autoportrety. Będzie to także przestrzeń na poszerzenie swojej wiedzy dotyczącej wdzięczności wobec innych i wyrażenie tego w formie artystycznej. Poprzez rysunek i rozmowę dzieci będą mogły zobaczyć, że w ich życiu zdarzają się różne - małe i duże -pozytywne wydarzenia, za które mogą czuć się wdzięczne. Podczas warsztatów każdy uczestnik stworzy własną książeczkę wdzięczności. Spotkanie ma na celu pokazanie, że bycie wdzięcznym może rozwijać chęć do pozytywnych działań. Serdecznie zapraszamy dzieci, które poprzez rysowanie mają ochotę lepiej poznać siebie. Warsztaty nie stanowią formy terapii.

 

Zapisy i informacje: ewa.baranowska-jojko@miasto-ogrodow.eu

Kosz: 5 zł (płatne w Punkcie Kontaktowym, parter budynku)

 

Ewa Baranowska-Jojko - ukończyła studia pedagogiczne oraz podyplomowe z zakresu sztuki i arteterapii. Coach ICF. Jako ekspert zewnętrzny chętnie dzieli się wiedzą z arteterapii przez sztuki wizualne oraz wykorzystaniem jej elementów w pracy dydaktyczno-wychowawczej dla nauczycieli. Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i osobami dorosłymi. Ubiegłoroczna laureatka zwycięskiej akcji konkursowej Projekt dla dzieci — prosta składana książeczka do poznania samego siebie w ramach projektu edukacyjno- artystycznego DO SZTUKI GOTOWI START! BWA w Katowicach. Autorka książek — Rozwojowa kreska. Ćwiczenia plastyczne z elementami arteterapii oraz Rozwojowe wzgórze. Program rozwoju osobistego dla dzieci z elementami arteterapii — Wydawnictwa Harmonia. Na swojej ścieżce zawodowej uczyła się od wielu specjalistów pracujących z dziećmi i osobami dorosłymi, za co jest im ogromnie wdzięczna. Nadal podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w wielu kursach dla specjalistów jak również sama chętnie współpracuje z uczelniami wyższymi, instytucjami, stowarzyszeniami, fundacjami i innymi, którym bliska jest poprawa, jakości życia uczestników zajęć. Lubi to, co robi i czuje w tym sens.