Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków 2018

6. edycja festiwalu towarzyszy Kongresowi Sieci Miast Kreatywnych UNESCO 

15 – 16 czerwca 2018

Namiot festiwalowy w Strefie Kultury w Katowicach

6. edycja festiwalu towarzyszy Kongresowi Sieci Miast Kreatywnych UNESCO (Kraków – Katowice, 12 – 15 czerwca). Stąd w programie muzyka z kilku wybranych miast i regionów związanych
z Siecią Miast Muzyki UNESCO. Tak jest w przypadku Orchestre Les Mangelepa (założonej
w kenijskim Nairobi, lecz przez kongijskich muzyków), Electric Fields z australijskiej Adelajdy czy Breabach ze szkockiego Glasgow.

Motto festiwalu brzmi „Side roads” – „Boczne drogi”. Nawiązuje do hasła przewodniego spotkania Sieci Miast Kreatywnych UNESCO, czyli „Creative Crossroads” („Twórcze Rozdroża”)" i idei Krakowic –wzajemnej współpracy Katowic i Krakowa. Na skrzyżowaniu tych bocznych ścieżek muzyki  świata spotkają się we wspólnych projektach muzycy z Gandawy (Damas Duo) z rodzinną Kapelą Maliszów z Beskidu Niskiego czy artyści z Kolumbii i Francji, tworzący zespół Pixvae.

Wiele z tych bocznych ścieżek, jak Wyspy Zielonego Przylądka, to pulsujące muzyczne wulkany, raz po raz wystrzeliwujące w górę nową gwiazdą muzyki świata. Jedna z nich – doskonale już znana na świecie Elida Almeida – będzie gościem katowickiego festiwalu.

Specjalna okazja (Kongres Sieci Miast Kreatywnych UNESCO) wymaga specjalnej oprawy, dlatego na Ogrody Dźwięków zapraszamy w tym roku do namiotu festiwalowego na parkingu C w katowickiej Strefie Kultury. W środku nie zabraknie miejsca do tańczenia, ale będzie też można usiąść.

Dla spragnionych nie tylko muzyki szykujemy strefę gastronomiczną z foodtruckami i napojami.

 

Bilety: 20 zł (na wybrany wieczór) i 30 zł (karnet na dwa dni) do nabycia na ticketportal.plkupbilecik.pl i going.pl oraz przed koncertami

 

PROGRAM

15 czerwca 2018

godz. 19.00
Orchestre Les Mangelepa (Kinszasa/Nairobi)


godz. 20.10
Krzikopa (Katowice)


godz. 21.15
Pixvae (Bogota/Lyon)


godz. 22.00
Potańcówka w namiocie: Rube Świnye

16 czerwca 2018

godz. 19.00
Damast Duo (Gandawa) + Kapela Maliszów


godz. 20.10
Breabach (Glasgow)
 

godz. 21.15
Elida Almeida (Praia)
 

godz. 22.30
koncert klubowy (Królestwo): Electric Fields (Adelajda)