Katowicki Orkiestrowy Uniwersytet Ludowy 2021

Katowicka Klinika Trąbki startuje od września!

KATOWICKA KLINIKA TRĄBKI

 

Jeśli zawsze podobał Ci się dźwięk trąbki, myślałeś jak fajnie byłoby tak zagrać, chodź do nas
i spróbuj. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie grałeś na instrumencie, daj się porwać przygodzie. Nie musisz znać zasad muzyki, nut, wystarczy dobry humor i chęci. Udostępnimy Ci instrument, pokażemy jak wydobyć pierwsze dźwięki. Trąbienia to wspaniała zabawa, zwłaszcza w grupie!
A jeśli znasz już podstawy gry na instrumencie i nie interesuje Cię zaczynanie od samego początku to mamy dobrą wiadomość, spotkajmy się na wspólnych ćwiczeniach i muzykowaniu
w drugiej grupie. Bezpłatne zajęcia z gry na trąbce dla dorosłych poprowadzi Jarosław Spałek.
Na zajęciach udostępniamy instrumenty i potrzebne materiały. Niedługo na platformie YouTube pojawią się filmy edukacyjne, dla tych z Was, którzy będę chcieli poćwiczyć w domu. A wszystko zakończymy koncertem finałowym w grudniu!

 

Terminy spotkań: 15, 22, 29 września; 6, 27 października; 3, 10, 24 listopada; 1 i 8 grudnia 2021

Warsztaty w godz. 18.00 – 20.00

Lokalizacja: Sala Muzykodromu Katowice Miasto Ogrodów, pl. Sejmu Śląskiego 2

Prowadzenie: Jarosław Spałek

Zapisy: klinika.trabki@gmail.com. Limit miejsc!

 

W ramach KKT odbywać się będą również regularne zajęcia gry na trąbkach i cajonach dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 48 im. J. Ligonia w Katowicach-Murckach oraz Zespołu Szkół i Placówek nr 2 w Katowicach-Załężu. Prowadzenie: Jarosław Spałek, Krzysztof Nowakowski

Całość aktywności KKT zakończona zostanie wspólnym koncertem finałowym na scenie Miasta Ogrodów w grudniu 2021 roku!

Katowicka Klinika Trąbki to projekt partnerski Kultury Dętej, realizowany w ramach Muzykograntu 2021 (z inicjatywy Magdaleny Bojko). Regularne zajęcia gry na trąbce dla dorosłych w siedzibie Miasta Ogrodów, zakończone pokazem finałowym w grudniu 2021 w towarzystwie orkiestry dętej oraz uczniów SP nr 48 w Katowicach-Murckach i ZSiP nr 2 w Katowicach-Załężu.