Księżniczka czardasza

Księżniczka czardasza

UWAGA! ZMIANA TERMINU

Arte Creatura Teatr Muzyczny zaprasza na operetkę „Księżniczka czardasza” E. Kálmána
w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza

Kiedy: 16 stycznia 2022, godz. 17  23 marca (środa), godz. 18.00
Gdzie:  Katowice Miasto Ogrodów, pl. Sejmu Śląskiego 2

 

Szanowni Państwo, ze względu na chorobę jednego z wykonawców, spektakl pt. Księżniczka czardasza zostaje przeniesiony na 23 marca (środa) 2022 roku na godz. 18.00. Zakupione bilety zachowują swoją ważność, ewentualny zwrot biletów możliwy do 23 lutego 2022. 

Przepraszamy za niedogodności.

 

Bilety do kupienia:

>>> INTERTICKET

>>> KupBilecik.pl

>>> BILETYNA

„Księżniczka czardasza” to jedna z najbardziej znanych i uwielbianych operetek napisana przez najwybitniejszych librecistów wiedeńskich. Fabuła operetki opowiada o ponadczasowych ludzkich pragnieniach – miłości i szczęścia, wbrew woli rodziny i różnicom społecznym. Młody książę Edwin zakochany w węgierskiej artystce kabaretowej Sylwii gotowy jest popełnić mezalians i poślubić szansonistkę. Sylwia boi się jednak, że rodzina ukochanego nie zaakceptuje związku. Tymczasem stary książę ojciec wzywa Edwina do Wiednia, by doprowadzić do jego ślubu z zamożną hrabianką Stasi. Sylwia dowiaduje się o zaręczynach ukochanego i desperacko wyrusza za nim do Wiednia. Na balu, udając żonę hrabiego, oczarowuje wszystkich łącznie z niedoszłymi teściami. Wśród gości ogólny śmiech wzbudza plotka o szansonistce, która kochała się nieszczęśliwie
w Edwinie i odtąd nazywana jest „księżniczką czardasza”. Gdy Edwin rozpoznaje Sylwię, cieszy się, że ta wyszła za mąż, bo jako rozwiedziona hrabina, będzie plasowała się wyżej na drabinie społecznej niż jako „kabareciara”. To łamie Sylwii serce. Jednakże po wielu zwrotach akcji
i pozorowanej próbie samobójczej Edwina zakochani padają sobie w ramiona, a stary książę godzi się wyborem syna. Okazuje się bowiem, że księżna matka także była niegdyś szansonistką, syn musi być więc „genetycznie obciążony”.

Operetka przepełniona jest największymi hitami łączącymi czar wiedeńskich salonów
i węgierskich rytmów. Do najsłynniejszych przebojów należą: Choć na świecie dziewcząt mnóstwo, Artystki, artystki, artystki z variété, W rytm walczyka serce śpiewa – kochaj mnie.

W spektaklu wystąpią artyści Teatru Muzycznego Arte Creatura: Sylva – Justyna Bujak, Stasi – Magdalena Czarnecka, Edwin – Tomasz Świerczek, Feri – Adam Żaak, Boni – Michał dziedzic, Anhilda – Grażyna Bieniek-Żaak, Leopold Maria von Lippert – Piotr Rybak, Miksa – Piotr Maga, Juliska – Agnieszka Styblińska, Aranka – Magdalena Czarnecka , Tancerki – Monika Mazur, Anna Śmierzchalska.

Śpiewakom towarzyszy Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura pod dyr. Macieja Cisowskiego.

 

Libretto: Leo Stein i Bela Jenbach

Przekład: Jerzy Jurandot

Wystawienie za zgodą wydawnictwa Josef Weinberger Ltd.

 

Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz

Choreografia: Maria Pałczyńska

Kostiumy: Dorota Wewióra

Scenografia: Jarosław Wewióra, Kuba Bergel

Powrót