RESPECT GARBAGE

Gdzie: Wernisaż online (profil facebook Galerii Pojedynczej) oraz na żywo
Kiedy: 15 lipca 2021, godz. 17.00

Praca prezentowana do 15 sierpnia 2021

RESPECT GARBAGE to tytuł pracy zainspirowanej ludowym chodnikiem i wykonanej z dostępnych, zużytych i zniszczonych materiałów. Utkany dywan nawiązuje do tradycji tkania chodników, które oprócz funkcji ochronnej i dekoracyjnej stawały się kolażem i zapisem życia domowników. Prezentowana realizacja powstała z trzech kilogramów białej bawełny pozyskanej ze sklepów second hand i utkana za pomocą tradycyjnego tkackiego krosna. Wytkane słowa są próbą zwrócenia uwagi na zagrożenia związane z przemysłem włókienniczym oraz kwestionują postawę społeczną wobec jego ostatniego ogniwa – śmieci. Natomiast prace malarskie są efektem trwającego eksperymentu w próbach łączenia koncepcji obrazu z założeniami splotu płótna. Inspiracjami dla tych realizacji są ważne miejsca, związane z nimi historie i emocje. Istotnym elementem prac jest obserwacja natury, czerpanie z niej energii oraz prowadzenie stałego dialogu ze światem zewnętrznym i przestrzenią wyobraźni.

Kamila Ostaszewska (ur. 1996r. w Hajnówce woj. podlaskie) Absolwentka Liceum Plastycznego w Supraślu ze specjalizacją z tkaniny artystycznej. Obecnie studentka V roku Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w pracowni głównej Profesora Zbigniewa Blukacza. Zajmuje się malarstwem eksperymentalnym, rzeźbą i tkaniną artystyczną.